چهارشنبه 28th اکتبر 2015 , ساعت: 03:10کد مطلب : 87017 نسخه قابل چاپ
برای بررسی اوضاع سوریه

ظریف در نشست وین شرکت می کند

 سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در نشست روز جمعه وین به منظور بررسی اوضاع سوریه شرکت می کند.

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم افزود: بر اساس دعوت انجام شده از جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این نشست، وزیر امور خارجه به همراه یک هیات عالی رتبه سیاسی برای بررسی اوضاع سوریه در وین حضور می یابد.

وی خاطر نشان کرد: هیات جمهوری اسلامی ایران و هیات های روسیه و اتحادیه اروپا در وین در حاشیه این نشست درمورد موضوعات مختلف منطقه ای و سایر موضوعات مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر می کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: احتمال می رود جلسه هماهنگی موضوعات هسته ای و چگونگی اجرای برجام میان هیات های دو کشور ایران و امریکا نیز در حاشیه نشست وین برگزار شود.
به گزارش ایرنا، نشست های ژنو ۱ و ژنو ۲ که برای بررسی راهکارهای حل و فصل بحران سوریه که در گذشته برگزار شد، هیچ دستاوردی به همراه نداشت.
کارشناسان مسایل منطقه خاورمیانه در این زمینه معتقدند که هرگونه تصمیم گیری برای حل و فصل بحران های منطقه بدون حضور ایران نتیجه بخش نخواهد بود.
نشست چهارجانبه آمریکا، روسیه، عربستان و ترکیه برای بررسی بحران سوریه نیز هفته گذشته در وین و بدون حضور ایران برگزار شد.
منابع غربی به نقل از مقامات آمریکایی روز گذشته از دعوت ایران برای اجلاسی که قرار است در وین به منظور بررسی راهکارهای حل و فصل بحران سوریه برگزار شود، خبر دادند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.