دوشنبه 26th آگوست 2013 , ساعت: 11:08کد مطلب : 50019 نسخه قابل چاپ
واکنش اسد به حمله نظامی غرب

ظرف دو هفته آینده به سوریه حمله می شود

روزنامه‌های انگلیسی از تصمیم واشنگتن و لندن برای آغاز مداخله نظامی در سوریه طی یک یا دو هفته آینده خبر دادند.

روزنامه ایندیپندنت نوشت: کشورهای غربی از جمله انگلیس در نظر دارند اقدام نظامی یک جانبه‌ای را علیه دولت بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه ظرف دو هفته آینده به عمل آورند.

دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در جریان تماس تلفنی ۴۰ دقیقه‌ای خود با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به بحث و گفت‌وگو درباره حملات موشکی به مواضع دولت دمشق پرداخت.

کامرون این موضوع را در گفت‌وگوی تلفنی خود با فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه نیز مطرح ساخت.

در همین حال، دولت انگلیس اعلام کرده که قدرت‌های غربی ظاهرا در پی اقداماتی در راستای جلب نظر موافق سازمان ملل متحد برای آغاز مداخله نظامی در سوریه هستند.

ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس اعلام کرد: در قرن ۲۱ ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که تسلیحات شیمیایی با خشونت تمام در کشوری مورد استفاده قرار گیرد و هیچ عواقبی نداشته باشد.

در همین حال، یک مقام دولتی انگلیس اعلام کرد: ما می‌خواهیم نشان دهیم که حمله این چنینی بدون واکنش جدی باقی نخواهد ماند.

انتظار می‌رود کامرون که در تعطیلات به سر می‌برد تعطیلات خود را کوتاه‌تر کند و برای برگزاری نشست شورای امنیت ملی دولت انگلیس به لندن بازگردد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که هرگونه مداخله نظامی احتمالی در سوریه احتمالا در قالب شلیک موشک از سوی نیروهای آمریکایی مستقر در منطقه خواهد بود.

البته روزنامه گاردین در گزارش خود اعلام کرد که کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می‌توانند بدون حکم سازمان ملل متحد در سوریه اقدام نظامی به عمل آورند؛ نظیر اتفاقی که در مداخله نظامی آمریکا در کوزوو روی داد.

از طرفی رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه‌ای تاکید کرد که هرگونه مداخله نظامی از سوی آمریکا در این کشور به شکست می‌انجامد.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با روزنامه روسی «ایزوستیا» گفت: رهبران غرب نمی‌توانند سوریه را به “دست نشانده” غرب تبدیل کنند.

وی در این مصاحبه در واکنش به ادعاهای مطرح شده درباره اینکه نیروهای سوری از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند، این ادعاها را “توهین به عقل سلیم” توصیف کرد.

وی گفت: رهبران غرب باید از مداخله در امور دیگر کشورها دست بردارند و اگر برخی رویای این را در سر دارند که سوریه را به دست نشانده غرب تبدیل کنند، باید بدانند که هرگز موفق نخواهند شد.

بشار اسد با تاکید بر اینکه سوریه همچنان روابط نزدیکی با مسکو دارد، گفت: روسیه هر آنچه که ما برای دفاع از کشورمان نیاز داریم، فراهم می‌کند.

وی با “تروریست” نامیدن شورشیان سوری، گفت که ده‌ها هزار شبه‌نظامی خارجی هر ماه در حال ورود به سوریه هستند.

0

حوزه :
 1. صادق

  قابل پیش بینی بود همان سناریوی که در عراق پیاده شد امروز در سوریه بعد هم احتمالا نوبت ایران
  بجای انکه مسلمانان متحد باشند و ظهور امام زمان را بخواهند . مسلمانان بجان هم می افتند
  و بجای امام زمان امریکا و انگلیس ظهور میکند .

  0
 2. شاهین

  صادق واقعا از مرحله پرتی ؟؟؟

  0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.