جمعه 22nd می 2015 , ساعت: 11:05کد مطلب : 78700 نسخه قابل چاپ
چهار دهه پس از فتوای ارتداد شریعتی توسط برخی روحانیون

طلبه‌های قم مشتاقانه به سخنرانی سارا شریعتی گوش دادند

«سه دهه بعد از درگذشت دکتر علی شریعتی، دخترش سارا امروز در دانشگاه ادیان قم کارگاه جامعه‌شناسی دین برگزار کرد.»
به گزارش خبرگزاری آنا، رضا تاران از طلاب حوزه علمیه قم با این مقدمه در صفحه شخصی خود در فیس‌بوک نوشت: شاید عده‌ای از روحانیان حرفهای علی شریعتی را برنمی تابیدند اما سال‌ها بعد دخترش در یک مکان حوزوی _دانشگاهی توانست به آسودگی حرف‌هایش را بزند و مهم‌تر اینکه مخاطبان طلبه و غیر طلبه‌ای بودند که مشتاقانه چند ساعت گوش کردند.
جلسه صبح تا حدودی مباحث مقدماتی و تکراری مطرح شد.. جلسه عصر مسایل مطرح در جامعه‌شناسی دین در جهان امروز را مطرح کرد که در کل خوب بود.
فکر می‌کنم بیشتر از شصت نفر در جلسه حضور داشتند که همگی یا دانشجویان ارشد بودند یا دکتری. در دانشگاه کم‌جمعیتی مثل ادیان فکر می‌کنم تعداد شرکت کنندگان بسیار خوب بود.
علاوه بر شخصیت خود سارا شریعتی شاید سه عامل می‌توانست علت حضور باشد. دختر دکتر شریعتی بودن. جامعه‌شناسی دین و نگاه بیرونی به دین و زن بودن استاد. در حد شناخت یک جلسه‌ای بنظر سارا شریعتی دوست داشتنی بود.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.