دوشنبه 2nd جولای 2012 , ساعت: 11:07کد مطلب : 14833 نسخه قابل چاپ
بولتن نیوز مدعی شد:

طرح جلوگیری از ورود نفتکش‌ها به تنگه هرمز کلید خورد

عکس:ایکنا

بولتن نیوز، سایت خبری که به طور مستقیم توسط یکی از نهادهای امنیتیاطلاعاتی جمهوری اسلامی مدیریت می‌شود مدعی شد طرح بستن تنگه هرمز در مجلس کلید خورده است. این سایت در این مورد نوشتجواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس در گفت وگو با خبرنگار بولتن نیوز با بیان اینکه طرح اعمال حق حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در آبراه های داخلی و ساحلی (تنگه هرمز) با صد امضاء در مجلس شورای اسلامی تهیه شده است، گفت: این طرح دارای قید ۲ فوریتی است و بزودی در صحن مجلس مطرح و به تصویب خواهد رسید.

وی با اشاره به محتوای این طرح گفت: این طرح بر اجرای مفاد کنوانسیون ۱۹۸۵ ژنو و کنوانسیون ۱۹۸۲ جامائیکا برای جلوگیری و جبران ضرر ناشی از تحریم های نفتی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به ماده واحده این طرح هم اشاره کرد و گفت: مطابق این ماده واحده دولت جمهوری اسلامی ایران موظف می شود تا بر اساس حق حاکمیت خود از عبور نفتکش هایی که نفت خود را به مقصد کشورهای طراح تحریم نفتی علیه ایران ( اتحادیه اروپا، آمریکا و اسرائیل غاصب)، حمل می کنند، جلوگیری نماید.

کریمی قدوسی تاکید کرد: این طرح در پاسخ به تحریم های ظالمانه نفتی علیه کشور ماست چرا که در سال گذشته وقتی زمزمه تحریم نفتی علیه ایران مطرح شد، مسئولین اعلام کردند که اگر این تحریم ها اعمال شود، ما در آب های داخلی و ساحلی حق حاکمیت خود را اعمال می کنیم.

وی با اشاره به جلسه امروز یکشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در این جلسه علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه و تعدادی از معاونین وزیر حضور داشتند که این طرح مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص آن مباحثی مطرح شد و همه حاضرین در جلسه از این طرح حمایت کردند


 1. دادار

  اقایان بدنبال جنگ هستندچون جنگ رانعمت میدانندومطمئنا اگر چنین طرحی تصویب شود غرب انرا اعلام جنگ تلقی خواهد کردوحمله بایران حتمی خواهد شد.دراینجا نقش مردم مهم است اگرباجنبشی همگانی حکومت راازان خودکنند

 2. احمد

  این طرح تبلیغاتی و خر رنگ کن ، این مراحل را طی خواهد کرد . دو فوریت آن رای نمی آورد . برای یک فوریت رای گیری میکنند و به آن رای میدهند و می فرستند کمیسیون و خلاص . مگر اعمال حق حاکمین نیازمند تصویب قانون است ؟ یا اعمال حق حاکمیت وظیفه مجلس است ؟
  یک روز برای محاکمه امریکا طرح تصویب کردید . یک روز برای شکایت مجرحان شیمیایی از دولت آلمان دادگاه درست کردید . بس کنید . به خدا زشت است .

 3. Doshman

  آخ چِشَم!

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.