شنبه 25th اکتبر 2014 , ساعت: 12:10کد مطلب : 68767 نسخه قابل چاپ
علی یونسی

طرح “آمران به معروف و ناهیان از منکر” نباید برخوردهای خودسرانه را توجیه قانونی کند

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با تاکید بر این که لباس قانونی نباید به هیچ وجه به اعمال خودسرانه پوشانده شود، گفت: طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر نباید برخوردهای خودسرانه ای را که در کشور از سابق نیز وجود داشته است، توجیه قانونی کنند.
علی یونسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر نباید برخوردهای خودسرانه ای را که در کشور از سابق نیز وجود داشته است، توجیه قانونی کنند.

وی تصریح کرد: قطعا امر به معروف و نهی از منکر در حد نصیحت و دعوت اقدامی عقلانی، عرفی و اسلامی است و مردم باید نسبت به خوبی ها و بدی ها عکس العمل نشان دهند و بی تفاوت نباشند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با یادآوری این که امر به معروف و نهی از منکر را باید ترویج کرد، یادآور شد: این مساله را باید قانونی انجام داد، متاسفانه افراد خودسر به نام امر به معروف و نهی از منکر اعمالی برخلاف اسلام و قانون انجام داده اند.

یونسی خاطرنشان کرد: برخورد از هر نوع باید قانونی باشد،

قانون برای برخورد با کسانی که منکر مرتکب می شوند پیش بینی لازم را کرده است و این مساله بر عهده نیروی انتظامی و دستگاه قضایی است.

وی همچنین گفت: نیروی انتظامی یکی از ارگان هایی است که وظیفه مقابله با منکرات را دارد و در حد وظایف خود با منکر برخورد کرده و بقیه آن را به دستگاه قضایی می سپارد.

وی ادامه داد: مردم و هر کسی که می خواهد با انگیزه دینی یا مسوولیت اجتماعی در جامعه امر به معروف کنند یا تذکر و نصیحت دهند، در صورتی که با شیوه انسانی و اخلاقی انجام شود خوب است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهارداشت: هر نوع اقدام قانونی که اعمال خودسرانه را توجیه کند برای همه مضر است و به نفع هیچ جریانی نیست.

یونسی با بیان این که این شیوه به نفع فردی نیست، یادآور شد: ممکن است امروز در کوتاه مدت به نفع یک جریان باشد اما فردا علیه خود آن جریان است.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات غیر قانونی قطعا تبعاتی خواهد داشت که هیچ کسی نمی تواند تبعات آن را تحمل کند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.