یکشنبه 14th جولای 2013 , ساعت: 02:07کد مطلب : 47716 نسخه قابل چاپ
واکنش احمد توکلی به واگذاری زمین های نمایشگاه به صدا و سیما

ضرغامی نمی‌تواند با دهن کجی به مردم برای رئیس دولت تمجید های مداحی گونه بگذارد

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور وقت در مدت ۴۰ تا ۵۰ روزه انتقال قدرت به رئیس جمهور منتخب نمی تواند تصمیماتی بگیرد که تعهداتی را برای دولت آینده ایجاد کند.

به گزارش مهر، در جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی احمد توکلی در نطق میان دستور خود گفت: بین انتخاب رئیس جمهور در هر انتخاباتی و انتقال قدرت فاصله ۴۰ تا ۵۰ روزه وجود دارد. این دوره فترت امسال اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

نماینده  تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: من فقط انتظار دارم رئیس جمهور در این مدت از اتخاذ تصمیماتی که تعهدات شدیدی را برای رئیس جمهور بعد ایجاد می کند، خودداری کند.

وی، با بیان اینکه در کشورهایی که از نظر سابقه مردم سالاری جلوتر هستند، قوانینی وضع شده که در مقطع کوتاه ۴۰ روزه رئیس‌جمهور وقت نتواند تصمیماتی بگیرد که برای دولت بعدی تبعات داشته باشد، افزود: ما نمی‌توانیم بگوییم که رئیس جمهور از اختیارات خود استفاده نکند چرا که احترام به جمهوریت نظام و وفاداری به رای مردم و عقل و انصاف اقتضا می‌کند که رئیس‌جمهور از تصمیماتی که برای دولت بعدی محدودیت‌هایی ایجاد می‌کند، پرهیز کند.

وی ادامه داد: متاسفانه آقای رئیس‌جمهور پولی بالغ بر ۷۴ هزار میلیارد تومان برای تسویه بدهی دولت تخصیص داده و همچنین بر خلاف قانون از بانک مرکزی برای رد دیون خود اعتبار گرفته‌ و خواهان چاپ اسکناس شده است!

این نماینده  مجلس نهم با بیان اینکه بنده به دیوان عدالت اداری در این زمینه شکایت کرده‌ام و رئیس‌مجلس نیز از آن حمایت کرد، گفت: دیوان این کار را متوقف کرد و سه‌شنبه که محکمه تشکیل شود، بنده برای دفاع از شکایت خود و منافع مردم به آنجا خواهم رفت.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در ادامه با اشاره به واگذاری مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی به صدا و سیما که از سوی رئیس جمهور صورت گرفته، تصریح کرد: آقای ضرغامی نمی‌تواند برخلاف اراده مردم و با دهن کجی به مردم جلسه تقدیر بگذارد و تمجیدهای مداح‌گونه از رئیس‌جمهور انجام دهد و رئیس‌جمهور نیز دو روز بعد یک مرکز بزرگ تجاری را که برای بازرگانی ایران بسیار اهمیت دارد، واگذار کند؛ شاید این امر قانونی باشد اما عقل اقتضا می‌کند که این کار صورت نگیرد.

وی در ادامه به مسائل پیش آمده در خصوص کشف دستگاه‌های شنود در دفتر علی مطهری پرداخت و اظهار داشت:‌ هر کس کمی با این مسائل آشنا باشد می‌داند که این ناشیگری کار دستگاه‌های رسمی نیست چرا که اگر آنها قصد چنین کاری را داشته باشند آنقدر دقیق انجام می‌دهند که به این سادگی‌ها کشف نخواهد شد از این رو معتقدم افراد و گروه‌هایی به خاطر اینکه مطهری مشهور به صراحت گویی در انتقاد است، برای آنکه نشان دهند حکومت منتقدین داخل خود را تحمل نمی‌کند و این تهمت را به جمهوری اسلامی انتساب دهند ممکن است کاری کرده باشند که این دستگاه‌ها عمدا کشف شده و موجب اعتراض شود تا وزارت اطلاعات که به عنوان سیستم عصبی در این زمینه کار می‌کند زیر سؤال برود و نتواند کار خود را درست انجام دهد لذا وزارت اطلاعات باید سریعا به مسئله رسیدگی کرده و به مجلس گزارش دهد.

توکلی افزود: این جای تشکر دارد که همان ظهر پنجشنبه که آقای مطهری به وزارت اطلاعات نامه نوشت کمیته تخصصی از کارگروه‌های مختلف تشکیل شد اما در حال حاضر اتهام متوجه دستگاه اطلاعاتی کشور شده است و این باعث می‌شود از وزارت اطلاعات بخواهیم زودتر تکلیف را روشن کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، در ادامه با اشاره به برخی سفرهای خارجی که با خرج شرکت‌های دولتی صورت می‌گیرد و این به هیچ عنوان به مصلحت نیست گفت: از رئیس مجلس درخواست دارم که خرج سفرهای خارجی لازم را مجلس بدهد نه شرکت‌های دولتی چرا که اگر خرج نماینده‌ای را شرکت‌های دولتی بدهند او دیگر نماینده نیست و نمی‌تواند اعمال نظارت کند.


  1. مريم

    برای فرزندان ایران چشمانی تیز لازم است تا روزی که می خواهند تسویه حساب کنند یادشان نرود این شبکه هزار تو ی دزدی سرنخهایش در کجاها است ویک یک انها را رسیدگی کنند پس با دیده ای عبرت بین شطرنج بیت وعمله اکره هایش را خوب رصد کنید یکی میبخشد(ضرغامی ) یکی خودش را به خواب می زند (خامنه ای )ویکی هم حورا می کشد (امدی نژاد)

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.