شنبه 10th آگوست 2013 , ساعت: 08:08کد مطلب : 49156 نسخه قابل چاپ
با شکست تیم بسکتبال چین تایپه رخ داد

صعود همزمان ایران به فینال آسیا و کسب سهمیه جام جهانی

تیم ملی بسکتبال ایران توانست در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا، تایوان را شکست دهد و به فینال این مسابقات صعود کند.
 به گزارش   خبرآنلاین؛ تیم ملی بسکتبال ایران که در مسابقه قبلی‌اش اردن را شکست داده و مقتدرانه به مرحله نیمه نهایی صعود کرده بود، امروز به مصاف تایوان رفت. تایوان روز گذشته موفق شده بود با شکست دادن چین به این مرحله صعود کند.

ملی‌پوشان بسکتبال ایران که در این مسابقات ۷ پیروزی پیاپی کسب کرده بودند، در این مسابقه هم حریف را با نتیجه ۷۹ – ۶۰ شکست دادند تا فینالیست آسیا شوند و به جام جهانی صعود کنند.

در کوارتر اول، تایوان که توانسته بود چین را شکست دهد با قدرت حاضر شد و توانست ایران را شکست دهد. این کوارتر با نتیجه ۲۳ بر ۱۴ به سود تایوان به پایان رسید. ایران که با ترکیب مهدی کامرانی، حامد آفاق،‌ صمد نیکخواه بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی وارد میدان شده بود نتوانست جلوی پرتاب‌های سه امتیازی حریف بایستد و کوارتر اول را از دست داد. گرچه بچیروویچ کنار زمین ایستاده بود و با فریادهایش سعی می‌کرد شاگردانش را متحول کند اما این کار نتیجه‌ای نداشت.
در کوارتر دوم ایران به خودش آمد و توانست ناکامی کوارتر اول را جبران کند. دفاع ایران بهتر از کوارتر اول شد و اجازه نمی‌داد بازیکنان حریف مثل کوارتر اول امتیاز بگیرند. در این نیمه کاردوست هم به میدان آمد و توانست اولین امتیاز ایران در این کوارتر را کسب کند. شوت سه امتیازی مهدی کامرانی هم باعث شد بازیکنان ایران به خودشان بیایند و مسابقه را در اختیار بگیرند. بازیکنان ایران با عملکرد خوب کاردوست در زیر سبد، تایوان را اسیر برنامه‌های خود کرده بودند و به حریف اجازه نمی‌دادند امتیاز کسب کند. سرانجام پس از گذشت ۵ دقیقه از کوارتر دوم، چیت تایپه اولین امتیاز خود در این کوارتر را گرفت. ایران در دقایق پایانی کوارتر دوم پنج خطا کرده بود و همین باعث شد تایوانی‌ها امتیازهایشان را زیاد کنند اما فاصله امتیازها به اندازه‌ای بود که بازیکنان ایران نگران نبودند. با پایان نیمه اول این دیدار، ایران با نتیجه ۴۱ بر ۳۵ برنده بود.
با شروع کوارتر سوم، ایران روی فرار ساهاکیان اولین امتیاز را گرفت. ایران کوارتر سوم را هم مقتدرانه شروع کرد. تایوانی‌ها که سعی می‌کردند همچنان با شوت‌های سه امتیازی به نتیجه مورد نظر برسند، در این کوارتر هم نتوانستند به هدفشان برسند. ایران با درخشش مهدی کامرانی و صمد نیکخواه بهرامی در این کوارتر برتری مطلق خود را به اثبات رساند و فاصله امتیازهایش را زیاد می‌کرد. با گذشتن ثانیه‌ها، فاصله امتیازهای ایران و تایوان هم بیشتر می‌شد و نیمکت ایران به برد تیم ملی امیدوارتر می‌شد.
پنج دقیقه از کوارتر سوم گذشته بود که فاصله امتیازی به ۲۵ رسید و نیمکت ایران نیز آرام گرفت. حاشیه امنیتی خوب بود و بچیروویچ با مستحکم کردن دفاع خود با اضافه کردن روزبه ارغوان جان تازه‌ای به تیم داد و ایران توانست موقعیت سازی کند و امتیاز بدست بیاورد. در پایان این کوارتر، نتیجه ۶۰ بر ۳۹ به سود ایران بود.
در کوارتر چهارم با توجه به اینکه فاصله امتیازها بیش از ۲۰ امتیاز شده بود، ایران تقریبا مطمئن بود که برنده این مسابقه می‌شود. تایوان همچنان بر پرتاب‌های سه امتیازی اصرار می‌ورزید و بازیکنان ایران سعی می‌کردند جلوی این پرتاب‌ها را بگیرند. اتفاقا تایوانی‌ها بهتر از ایران کار کردند و در دقایق اول توانستند با نتیجه ۴ – ۲ جلو بیفتند اما بچیروویچ با یک تغییر تاکتیکی، روش بازی تیمش را عوض کرد. ایران با همین تغییر تاکتیک دوباره نبض مسابقه را در اختیار گرفت و از حریف جلو افتاد. در نهایت کوارتر چهارم با نتیجه ۲۱ – ۱۹ به سود ایران به پایان رسید تا تیم ملی بسکتبال ایران در مجموع تایوان را با نتیجه ۷۹ – ۶۰ شکست دهد و راهی فینال جام ملت‌های آسیا شود.

 


حوزه :
برچسب ها :
  1. reza

    اینم یکی دیگه از نشانه های ویرانه احمدی نژاد!!شیخ حسن قهرمان هم که اولین یارانشو ریخت!!یک شبه همه چی درست شد و تیترها مثبت!

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.