پنج‌شنبه 16th آگوست 2012 , ساعت: 10:08کد مطلب : 20217 نسخه قابل چاپ
به اتهام تشکیل و عضویت در گروه غیر قانونی:

صدور حکم زندان برای سه عضو کمیته هماهنگی

سه عضو کمیته هماهنگی توسط دادگاه انقلاب اسلامی شهر کرج به حبس محکوم شدند.

به گزارش سایت موکریان، عباس جمالی وکیل یکی از اعضای کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری ضمن تأیید این خبر اظهار داشت : براساس حکم صادره از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب اسلامی کرج سه عضو کمیته هماهنگی به نام های جلیل محمدی، ریحانه انصاری و علیرضا عسگری به اتهام تشکیل و عضویت در گروه غیرقانونی کمیته‌ی هماهنگی به حبس محکوم شدند.

جمالی در ادامه افزود: جلیل محمدی و ریحانه انصاری که حدود دو ماه پیش به اتهام شرکت در تجمع غیرقانونی در پوشش کمیته هماهنگی در کرج بازداشت شده بودند، روز گذشته توسط دادگاه انقلاب کرج به اتهام تشکیل و عضویت در گروه غیرقانونی کمیته‌ هماهنگی هر کدام به یک سال حبس به مدت سه سال تعلیق محکوم شدند.

وی در ادامه گفت: علیرضا عسگری دیگرمتهم این پرونده نیز به همین اتهام از طرف دادگاه انقلاب اسلامی به یک سال زندان تعزیری محکوم شد.

لازم به ذکر است جلیل محمدی، ریحانه انصاری و علیرضا عسگری از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به همراه ۵۴ نفر دیگر عضو کمیته پس از مراجعه نیروهای امنیتی به مجمع عمومی سالانه کمیته هماهنگی در خرداد ماه سال جاری با خشونت فراوان و حتی شلیک تیر هوایی، دستگیر و به زندان کرج منتقل شدند.

اکثر بازداشت شدگان، پس از بازجویی از زندان آزاد شدند، با این حال، جلیل محمدی، ریحانه انصاری و علیرضا عسگری همچنان درزندان به سر می بردند که ریحانه انصاری چندی پیش با قرار کفالت آزاد و جلیل محمدی نیز دقایقی پیش از زندان آزاد شد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.