یکشنبه 11th نوامبر 2012 , ساعت: 01:11کد مطلب : 29130 نسخه قابل چاپ
درخواست جمعی از وکلای دادگستری از نسرین ستوده

صدای اعتراضتان شنیده شد به اعتصابتان پایان دهید

جمعی از وکلای دادگستری با صدور پیامی از خانم نسرین ستوده خواستند به اعتصاب غذای خود پایان دهند. 

در این پیام  که در وبلاگ وکلای ملت منتشر شده است وکلای دادگستری خاطرنشان کرده اند:« مصرانه از شما درخواست می‌کنیم به اعتصاب غذایتان پایان دهید. صدای اعتراض شما به مسئولان و مردم رسیده است. مسلماً ادامه‌ی این وضعیت آسیب‌های جبران‌ناپذیری به جسم شما و روان فرزندانتان وارد خواهد کرد.»

متن کامل این پیام به شرح زیر است: 

«به نام خداوند بخشنده ی مهربان»

همکار گرامی،

سرکار خانم نسرین ستوده،

روزهای متمادی است که با نگرانی اخبار مربوط به اعتصاب غذای شما را پیگیری می‌کنیم و هر روز که می‌گذرد بر دلهره و اضطراب‌مان افزوده می‌شود. دغدغه‌های شما را درک می‌کنیم و با شما هم‌نظر و همدلیم که همه‌ی زندانیان، فارغ از نوع جرم و مجازات‌شان، حقوقی دارند که در قوانین جمهوری اسلامی ایران نیز مورد پذیرش قرار گرفته است. می‌دانیم شما برای نیل به حقوق قانونی خود، از جمله حق ملاقات با خانواده، دست به اعتصاب غذا زده‌اید.

ما جمعی از وکلای دادگستری اولاً از مسئولان می‌خواهیم با توجه به قانون اساسی، قوانین جاری و آیین نامه‌ی زندان‌ها و با توجه به «اصل شخصی بودن جرم و مجازات»، با رعایت حقوق تمامی زندانیان از تحمیل هزینه به خانواده‌های آنان جلوگیری نمایند. رعایت این حقوق از ملزومات هر نظام حقوقی مبتنی بر عدالت است و فواید آن در ابعاد ملی و بین‌المللی نصیب مردم و حاکمیت خواهد شد.

ثانیاً، مصرانه از شما درخواست می‌کنیم به اعتصاب غذایتان پایان دهید. صدای اعتراض شما به مسئولان و مردم رسیده است. مسلماً ادامه‌ی این وضعیت آسیب‌های جبران‌ناپذیری به جسم شما و روان فرزندانتان وارد خواهد کرد.

بی‌صبرانه در انتظار شنیدن خبر سلامتی شما و پایان اعتصاب غذایتان هستیم.

اسامی امضا کنندگان (به ترتیب الفبا):

میترا آزرم، سمانه اسدخانی، شهره اسفندیارپور، مینا امامی عراقی، لیلا امینیان، مریم بابایی، حمید باقرزاده، هادی باقری، مهناز پراکند، ایمان پیروزخواه، پرویز تابشیان، رضا توکلی،احمد جاویدتاش، مینا جعفری، پرویز جهانگیرراد، شهین حاجیان، لیلا حیدری، شقایق خاکی صدیق، مریم دارایی، امیرسالار داوودی، ایمان داوودی،آرش دولتشاهی ، سعید دهقان، غلامحسین رئیسی، یحیی رایگانی، امیر رئیسیان، امیرپیمان رمضانی، شیما زمانی، جمیله ستایش‌نهاد، اکبر سردارزاده، شیرین سلامت، پانته‌آ شریف‌زاده، پوپک شقفی، محمد شیوایی، آرش صادقیان، صنم صباغی، هدا صفاوردی، حسین صیادی نژاد، فرزانه فاطمی، منصوره فتاحی، سنجر فخری، امیرحسین فراهانی، فرخ فروزان کرمانی، نوبان فشندی، شیما قوشه، مهرانگیز کار، سمیرا کاوه، طناز کلاهچیان، نازنین کیانی‌فرد، آرش کیخسروی، شهرزاد مجد، نوش‌آفرین مجدزاده، شقایق محمدی، مهران محمودی، محمد مصطفایی، رضا معتمدی، افروز مغزی، عادل مقدس، سوده موسوی بلده، سیدجلال مهدوی، زهرا مینویی، ندا نوری.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.