چهارشنبه 27th ژوئن 2012 , ساعت: 01:06کد مطلب : 14238 نسخه قابل چاپ
در آستانه اجرای تحریم نفتی اروپا و به بهانه تعمیر برخی میادین نفتی صادرات نفت

صادرات نفت ایران ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش می یابد

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد با هدف انجام عملیات تعمیر و نگهداری در برخی میادین نفتی صادرات نفت ایران ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش  فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، احمد قلعه بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در کنفرانس انرژی مسکو از اقدام ایران برای تعمیر و نگهداری برخی میادین نفتی خود خبر داد.

وی تصریح کرد احتمال دارد میزان صادرات نفت ایران با افت ۲۰ تا ۳۰ درصدی روبرو شود و علت این امر انجام عملیات تعمیرات و نگهداری در میادین بزرگ نفتی خواهد بود.

قلعه بانی همچنین در مورد ارتباط اتخاذ این تصمیم با اجرای تحریم نفتی اروپا علیه ایران از اول جولای گفت شاید به لحاظ زمانی چنین ارتباطی وجود داشته باشد.

این در حالی است که کاهش تقاضای انرژی در آمریکا موجب شد تا ذخایر انرژی این کشور طی هفته گذشته با افزایش روبرو شود. کارشناسان انرژی نگران افت نسبی تولید نفت ایران و نروژ نیز طی هفته های آینده هستند . موسسه تحقیقاتی آمریکن پترولیوم اعلام کرد میزان ذخایر نفتی این کشور طی هفته گذشته با رشد ۵۰۷ هزار بشکه ای روبرو شده است . تولید نفت در سه میدان بزرگ نفتی نروژ نیز به علت اعتصاب کارگری متوقف شده است .

خاطرنشان می شود قرار است از ۱۱ تیرماه کشورهای اروپایی واردات نفت خود به ایران را قطع کنند. به نظر می رسداین خبر با قطع واردات نفت از ایران ارتباط دارد.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.