سه‌شنبه 12th مارس 2013 , ساعت: 02:03کد مطلب : 39177 نسخه قابل چاپ

شکایت ۱۳ بازیگر زن سینمای ایران از فرج‌الله سلحشور

۱۳ بازیگر سینمای ایران از فرج الله سلحشور کارگردان فیلم یوسف پیامبر شکایت کردند.

مهرماه سال گذشته فرج‌الله سلحشور با اشاره به برخی اخبار درباره حضور آنجلینا جولی هنرپیشه هالیودوی در ایران و بازی در یک فیلم سینمایی گفت: «هنرپیشه‌های زن ایران خودشان یک پا آنجلینا جولی هستند و سینمای ایران باید هم برای ادامه فعالیت خود فاحشه بین‌المللی بیاورد.»

فرج الله سلحشور طی سال های اخیر بسیاری از سینماگران ایرانی را متهم به فساد اخلاقی، وابستگی به کشورهای خارجی و حتی نهادهای جاسوسی کشورهای غربی کرده بود.

به گزارش ار اف ای، وی که از طرفداران محمود احمدی نژاد به شمار می آید و حتی گفته می شد بخشی از فیلم نامه سریال مشهور او به نام یوسف پیامبر در تبلیغ محمود احمدی نژاد ساخته شده بود، چندی پیش نیز به اتهام سرقت فیلم نامه این سریال متهم شد.

اظهارات سلحشور که پیش تر با بیانه های جمعی و فردی بازیگران زن ایران مواجه شده بود؛ حالا با شکایت این افراد مواجه شده است این بازیگران نسبت به اظهارات سلحشور اقامه دعوا کرده‌اند.

حجت الاسلام منصوری قاضی شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه اعلام کرد: «۱۳ نفر از بازیگران زن سینمای ایران در رابطه با گفته های فرج الله سلحشور از وی در دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرده‌اند. همچنین یک نویسنده مشهدی هم در مورد فیلمنامه یوسف پیامبر از فرج الله سلحشور شکایت کرده و گفته سلحشور فیلمنامه اش را از وی سرقت کرده که پرونده در حال بررسی است.»

پیش از این پنج بازیگر زن سرشناس سینمای ایران در یادداشتی به اظهارات اخیر فرج‌الله سلحشور پاسخ داده بودند.

در آن بیانیه که به امضای ترانه علیدوستی، پگاه آهنگرانی، نگار جواهریان، هانیه توسلی و باران کوثری رسیده بود، آمده است: «جناب آقای سلحشور، از اینکه می‌بینیم آن همه پرداختن به زوایای نورانی زندگی پیامبران و سرمشق قرار دادن منش ایشان تاثیری در کلامتان نداشته، و در نهایت شهرتتان را از نفرت‌پراکنی و بی‌ادبی در برابر هم‌نوعانتان به دست آورده‌اید، بسیار متاسفیم.»

در ادامه این متن آمده: «ای کاش لطف کنید سینمایی را که خجالت می‌کشیم بگوییم شما را یاد کجا می‌اندازد به حال خود رها کنید، شاید که رستگار شوید و آرامش و صلح و محبت به وجدان نگرانتان بازگردد.»

 


  1. شیرازی

    درود به شرفشان

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.