یکشنبه 15th فوریه 2015 , ساعت: 12:02کد مطلب : 74118 نسخه قابل چاپ
در اعتراض به وضعيت محيط زيست و تشديد پديده گرد و خاک

شهروندان اهوازی مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند

گزارش ها حاکی است که شماری از مردم اهواز روز شنبه ۲۵ بهمن ماه در اعتراض به وضعیت محیط زیست و تشدید پدیده گرد و خاک در مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده اند.

به گزارش رادیو فردا تجمع کنندگان مقابل استانداری خوزستان از مسئولان خواسته اند مشکل گرد و خاک به صورت اساسی حل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، تجمع کنندگان همچنین به «بی توجهی برخی مسئولان به پدیده گرد و خاک»، اعتراض کرده اند.

خبرگزاری تسنیم نیز عکس‌هایی از این تجمع منتشر کرده است که نشان می‌دهد برخی از شهروندان اهواز پلاکارهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود:‌ «خوزستان درگذشت» و «می‌خواهم نفس بکشم».

در همین حال، عبدالحسین مقتدایی، استاندار خوزستان در خصوص تجمع روز شنبه در مقابل استانداری در اعتراض به وضعیت گرد و خاک در خوزستان گفته است: تجمع​هایی که در اعتراض به گردوخاک در روزهای قبل صورت گرفته و هم‌چنین تجمعی که امروز مقابل درب استانداری انجام شده، غیرقانونی و بدون مجوز رسمی بوده است. البته باید گفت که ما باید پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و اگر تجمعی شکل بگیرد موظفیم پاسخ مردم را بدهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، عبدالحسین مقتدایی در گفت وگو با خبرنگاران تصریح کرده است: اگر یک تشکل مردم​نهاد یا تحت عنوان دیگری مجوز رسمی برای تجمع اخذ نکند، قطعا تبعات آن به عهده افرادی است که این تجمع​ها را راهبری می​کنند. البته گاهی این تجمع‌ها مردمی است ولی عده​ای در لابه​لای این جمعیت هستند که اگر بخواهند از تجمع​های مردمی بهره​برداری کنند با آنها تعارفی نداریم.

استاندار خوزستان همچنین گفته است: ما در مقابل مردم مسئول هستیم و قطعا ۹۰ درصد این تجمع‌کنندگان مردم هستند. البته ناگفته نماند که برخی شعارها در این تجمع​ها هیچ‌گونه ارتباطی با موضوع تجمع ندارد. بنابراین ضرورت دارد برای برپایی هرگونه تجمعی، فردی یا تشکلی مراجعه و مجوز را دریافت کند اما بدانید کسانی که موجب تحریک مردم در این زمینه می​شوند را از مردم تفکیک می‌کنیم.

عبدالحسین مقتدایی در خصوص منبع گردوخاک اخیر استان خوزستان نیز گفته است: منبع خارجی این گردوخاک هم‌چنان استمرار دارد ولی کاهش ۴۶ درصدی بارندگی و هم‌چنین اراضی کشاورزی که شخم زده شده​اند اما زراعتی در آن صورت نگرفته نیز مزید بر علت شده است و وزش هر بادی موجب وقوع گرد و خاک می‌شود. در یک کلام، منبع این گرد و خاک‌ها به طور غالب، خارجی بوده و منبع داخلی نیز مزید بر آن شده است.

پیشتر شهروندان اهوازی و آبادانی در روز پنجشنبه نیز تجمع هایی در اعتراض به رویکرد مسئولان دولتی به وضعیت گرد و خاک در خوزستان برگزار کرده بودند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.