دوشنبه 26th مارس 2012 , ساعت: 10:03کد مطلب : 3106 نسخه قابل چاپ
پلیس «فتا»:

شناسایی گروهی از وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های مخالف حکومت

پلیس «فتا» یا همان پلیس فضای مجازی و اینترتی جمهوری اسلامی از شناسایی چند سایت و وبلاگ که مدعی شده‌اند به «انتشار اکاذیب و پست‌های سیاسی و تبلیغات سوء، سبب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامنی در فضای سایبری» مشغول بوده اند، خبر داد.

به گزارش ایرنا، پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی اعلام کرده است که در پایش سایت‌های خبری، تحلیلی و سیاسی، چند سایت و وبلاگ شناسایی شد که با انتشار اکاذیب و پست‌های سیاسی و تبلیغات سوء، سبب تشویش اذهان عمومی و ایجاد ناامنی در فضای سایبری داشتند.

بر اساس ادعای نیروی انتظامی، این سایت‌ها و وبلاگ‌ها تحت پوشش خاطرات شخصی و همچنین صفحات علمی مراکز آموزشی، اقدام به این عمل غیر قانونی می کردند.

پلیس فتا تاکید کرد: این نیرو با افرادی که سبب به‌هم زدن نظم و امنیت و همچنین هتک حیثیت در فضای مجازی شوند، برخورد قانونی خواهد کرد.

لازم به ذکر است تقریبا در تمامی کشورهای دنیا پلیسی با چنین شاکله ای وجود دارد که وظیفه آن جلوگیری از دزدی و کلاهبرداری در فضای مجازی است اما به نظر میرسد نقش پلیس فتا در ایران بیشتر جلوگیری از انتشار آزاد اطلاعات و کمک به پدیده سانسور است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.