جمعه ۶ام دی ۱۳۹۲ , ساعت: ۰۶:۱۰کد مطلب : 57037 نسخه قابل چاپ

شلیک چندین خمپاره به اردوگاه لیبرتی و کشته شدن تعدادی از اعضای مجاهدین خلق

مقام‌های عراقی و سازمان مجاهدین خلق می‌گویند روز پنجشنبه چندین خمپاره به اردوگاه لیبرتی٬ محل سکونت شماری از اعضای مجاهدین خلق در نزدیکی بغداد برخورد کرده است.

به گزارش رادیو فردا به نقل از آسوشیتد پرس یک مقام امنیتی عراق گفته است که روز پنجشنبه٬ پنج دی‌ماه٬ چهار خمپاره به کمپ لیبرتی٬ در نزدیکی فرودگاه بغداد برخورد کرده است که در اثر آن دو تن زخمی شده‌اند ولی کسی کشته نشده است.

این در حالی است که شورای ملی مقاومت٬ بازوی سیاسی سازمان مجاهدین خلق در پیامی از اصابت «ده‌ها» خمپاره به کمپ لیبرتی خبر داده و می‌گوید که این واقعه دو کشته و تعدادی زخمی برجای گذاشته است.

در وب‌سایت شورای ملی مقاومت آمده است که این حملات ۱۰ شب رخ‌ داده و به مرگ «بیژن تهران» و «وسام ضرغامی» و مجروح شدن تعدادی منجر شده که به گفته این شورا حال برخی از مجروحان «وخیم» است.

در همین زمینه سایت خبری عراقی المستقله نیز گزارش داده است که ساعت ۲۲ به وقتی محلی٬ ده‌ها خمپاره بر اردوگاه لیبرتی فرود امده است. بنا بر این گزارش٬ این حمله منجر به کشته و زخمی شدن شماری از ساکنان اردوگاه شده است که شمار آن هنوز مشخص نشده است.

در مورد این که بانیان پرتاب این خمپاره‌ها چه کسانی بودند٬ هنوز گزارشی منتشر نشده است.

اعضای سازمان مجاهدین خلق در عراق٬ پیشتر در اردوگاه اشرف ساکن بودند. در سال‌های اخیر بارها میان اعضای این اردوگاه و سربازان عراقی تنش و درگیری ایجاد شده است که به دنبال آن و بر پایه یادداشت تفاهم میان دولت عراق و سازمان ملل که اواخر دی‌ماه سال ۱۳۹۰ صورت گرفت، اعضای اردوگاه اشرف تدریجا به اردوگاه لیبرتی منتقل شدند. این انتقال در راستای اسکان دادن ساکنان کمپ لیبرتی در کشورهای دیگر صورت گرفته است.

کمپ‌های اشرف و لیبرتی تا کنون بارها هدف حمله قرار گرفته‌اند و شماری از ساکنان آن کشته شده‌اند.

 


حوزه :
  1. حامد

    چه کسی میگوید امریکا در توافق با نظام ولایی امتیاز نداده است ؟!

  2. نادران

    چرا از محکوم نمودن جنایت علیه بشزیت میترسید

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.