سه‌شنبه 14th آگوست 2012 , ساعت: 10:08کد مطلب : 19942 نسخه قابل چاپ

شلاق بر تن ۱۴ زندانی سیاسی

چهارده زندانی سیاسی ایران در روزهای ماه رمضان و شب‌های قدر به نوبت با ضربات شلاق مورد شکنجه و تعذیر قرار گرفته‌اند.

به گزارش دویچه وله، سیامک قادری، رحمان بوذری، ابراهیم بابائی، حسین زرینی، کورش کوهکن، ناصر آذرنیا، هومان موسوی، مزدک علی‌نظری، علیرضا کیا، امیر لطیفی، اشکان الهیاری، رسول حردانی، کامران ایازی و مجید صادقی‌نژاد زندانیانی هستند که مورد تغذیر و شکنجه واقع شده اند..

به گزارش پایگاه اینترنتی نزدیک به میرحسین موسوی، حکم شلاق در ماه رمضان و شب‌های قدر در مورد این ۱۴ زندانی اعمال شده است.

قطع ملاقات‌ها، تلفن‌ها و مرخصی‌ها

زندانیانی که از آن‌ها نام برده شده، در بند ۳۵۰ زندان اوین محبوس هستند و دوران محکومیت بیشتر آن‌ها مدت‌ها است سپری شده، اما نه تنها از آزاد کردن آن‌ها خودداری می‌شود، بلکه ملاقات، تماس‌های تلفنی و مرخصی برخی از آن‌ها قطع شده است.

فشار بر زندانیان سیاسی، همچنین از طریق انتقال گاه‌به‌گاه آنان به سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ اوین تشدید شده است. احکام شلاق، در گذشته کمتر در مورد زندانیان سیاسی اجرا می‌شد، اما اکنون دورباره از سر گرفته شده است.

سایت کلمه همزمان از احضار تلفنی بسیاری از محکومان قدیمی خبر می‌دهد که حکمشان مشمول زمان شده است. ماموران اجرای احکام دادگاه انقلاب و دادسرای اوین این افراد را تهدید کرده‌اند که اگر خودشان را معرفی نکنند وثیقه‌هائی که سپرده‌اند ضبط یا حراج می‌شود.


  1. shirazi

    آی دنیا یاد بگیرید این است عدالت جمهوری جور و ظلم و ستم ولایت فقیه آنهم از نوع عباسیان و بنی امیه
    اما آیا همینطور باقی میماند؟ نخیر سید علی آقا تحمل فرمائید که سحر نزدیک است

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.