چهارشنبه 19th دسامبر 2012 , ساعت: 01:12کد مطلب : 32371 نسخه قابل چاپ
تبریک پذیرش دولت فلسطین به عنوان عضو ناظر

شش فعال ملی-مذهبی در سفارت فلسطین

شش فعال ملی – مذهبی در سفارت فلسطین حضور یافتند.

به گزارش سایت ملی – مذهبی آقایان حسین شاه حسینی ، محمد بسته نگار، حبیب الله پیمان، نظام الدین قهاری، حسین رفیعی و محمد محمدی اردهالی از ساعت یازده تا دوازده و نیم امروز(سه شنبه) در سفارت فلسطین حضور یافتند.

این فعالان ملی- مذهبی پرسابقه ضمن دیدار با سفیر فلسطین به رسمیت شناختن دولت فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان عضو ناظر را به ملت و دولت فلسطین تبریک گفتند.

شایان ذکر است مبارزان پر سابقه در ایران از گرایشات مختلف فکری در دهه های مختلف از آرمان به حق ملت فلسطین دفاع کرده و همواره از جنبه مادی و معنوی حامی این مبارزان بوده اند. همان گونه که مبارزان فلسطینی نیز در رژیم گذشته همواره حامی مبارزات ملت ایران علیه استبداد و استعمار بوده و به ویژه رابطه نزدیکی با جنبش چریکی دهه ۵۰ در ایران داشته اند.

هم چنین پس از فوت یاسر عرفات رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین از سوی نیروهای ملی – مذهبی مراسم یادبودی در حسینیه ارشاد برگزار شد که با حضور طیف های مختلف سیاسی همراه بود.

در دوره های مختلفی از مبارزات مردم فلسطین و یورش نیروهای سرکوبگر اسرائیلی به سرزمین های فلسطینی نیز نیروهای مبارز و ملی – مذهبی در ایران از آن ها حمایت کرده و گاه با حضور در سازمان هلال احمر برای مجروحان فلسطینی خون اهداء کرده اند.

تکمیل خبر:

در این ملاقات فعالان ملی-مذهبی ، تاکید کردند که نیروهای ملی-مذهبی ایران از ۱۳۲۷ که اسرائیل تشکیل شد به مبارزه با این دولت و صهیونیسم پرداختند و هرگز مردم ایران اسرائیل را به رسمیت نشناختند و دولت ملی دکتر مصدق به رسمیت شناختن عیر رسمی اسرائیل را لغو کرد .

اولین تجمع اعتراض امیز به تشکیل اسرائیل در ۱۳۲۷ در مسجد شاه (امام خمینی کنونی ) به رهبری مرحوم نخشب و ایت الله کاشانی سامان یافت ودر ان تظاهرات دانش اموزان ، سرود ضد صهیونیستی می خواندند وبه سید ضیاء طباطبایی که زمین های فلسطینها را خریده بود وبه یهودی های مهاجرفروخته بود نفرین میفرستادند . این مبارزات ضداسرائیلی در تمام دوران محمدرضا شاه هم به اشکال مختلف ادامه داشت و هم اکنون هم اگر شرایط فراهم باشد ، این اعتراضات مستقل مردمی تظاهرخواهند یافت .

در این ملاقات صلاح زواوی  سفیر فلسطین برموارد زیر تاکید کرد:

-با مصوبه ی اخیر ۱۳۴ کشور برحق مالکیت فلسطین بر ۲۲ درصد سرزمین های ما ، تاکید گذاشتند و این قدم اولی است که باید برای ازادی تمامی سرزمین مان مبارزه کنیم. قبلا صد در صد سرزمین ما در اشغال بود ومصوبه ای هم نداشتیم ، ما همه اواره هستیم چه در خارج فلسطین و چه در داخل فلسطین.

-این موفقیت با پشتیبانی و همکاری تمامی کشورهای اسلامی محقق شد.

-تمامی کشورهای اسلامی و عربی باید کمک کنند که ما فلسطینی ها به وحدت برسیم تا بتوانیم مبارزه برای ازادی تمامی سرزمین را ادامه دهیم .

در پایان این ملاقات ، لوح یادبودی از طرف فعالان ملی-مذهبی به سفیر فلسطین تقدیم شد ووی از این ملاقات و تبریک تشکر کرد.


حوزه :
 1. محامی

  فکر میکنم عکس محمد محمدی اردهالی را منظور نکرده اید ؟!

 2. asef

  آقای محامی ، نفر دوم از سمت چپ

 3. محامی

  قربان آسف جان بروم
  ممنون من ایشان را یک لحظه با آقای محمد محمدی گرگانی ، پدر زن سید اهل قلم دکتر احمد زیدآبادی اشتباه گرفتم .درود به دکتر محمد محمدی گرگانی ومحمد محمدی اردهالی عزیز. این پسوند مکانی مرا به اشتباه انداخته بود.

 4. با سلام –
  ۱- در ازایش جناح فتح چه کاری برای ملی مذهبی ها کرده است ؟ و یا می کند . ؟
  ۲- در شرایط سیاسی فعلی حضور این افراد بعد از ۱۹ روز و پوشش خبری ان به چه منطور است . لطفا اینرا هم برای روشن شدن حقیر بنویسید .
  ۳- باسر عرقات شایسته مراسم گرفتن بود هر چند حیف و میل های اطرافیان وی منجمله همسرش از محل کمک های کشورهای اروپایی همواره یک علامت سوال بوده است .
  در حالیکه محمود عباس جند سالی است که دوره ریاستش تمام شده ولی حاضر به برگزاری انتخابات نیست زیرا بخوبی می داند که رقیب مذهبی اش برنده خواهد شد .
  بنابر این ایا ملی مدهبی ها در کل موافق این جریانات غیر دموکراتیک در فلسطین هستند ؟ یا سیاسی کاری می کنند که کار اصولی نیست .

 5. علی

  یادتان رفته اینها در کنار صدام بر علیه ما می جنگیدند

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.