دوشنبه 21st اکتبر 2013 , ساعت: 01:10کد مطلب : 53467 نسخه قابل چاپ
با وجودحضور ۹ نماینده زن در مجلس

شرکت یک نماینده مرد در اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان در فیلیپین!

اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان و دختران طی ۲ روز، از ۲۳ تا ۲۵ مهر در فیلیپین برگزار شد. اما علیرغم حضور ۹ نماینده زن در مجلس، عزت الله یوسفیان نماینده آمل در اجلاس مقابله با خشونت علیه زنان در فیلیپین، شرکت کرد.

شایان ذکر است که در مجلس هشتم هم با وجود حضور ۱۲ نماینده زن، همین نماینده در اجلاس مذکور در آن زمان شرکت کرد.

سازمان ملل متحد در کشورها دفاتری تحت عنوان «مرکزمقابله با خشونت علیه زنان و دختران» دارد که هرسال با برقراری جلساتی به مشکلات قشر زنان آسیب پذیر در دنیا می پردازد که تا کنون چندین جلسه این دفاتر برگزارشده است.

به نوشته بولتون نیوزمعلوم نیست که کمیته سفرهای خارجی مجلس که حسن سبحانی نیا عضو هیئت رئیسه مجلس و علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عضو آن هستند، بر چه مبنایی تصمیم گرفتند تا یک نماینده زن در این اجلاس شرکت نکند و شرکت کننده نماینده ایران در این اجلاس یک مرد باشد.

جالب اینجاست که نمایندگان زن مجلس اصلا از اصل موضوع و شرکت یک نماینده مرد در این اجلاس اطلاع نداشتند.

خبرنگار بولتن نیوز در تماسی با چند نماینده زن مجلس از آنها در این زمینه سوال کرد که در جواب گفتند: ما اصلا از این سفر مطلع نشدیم و معلوم نیست که چرا آقایان حتی اجلاسی که مربوط به خود زنان است از شرکت زنان در آن جلوگیری می کنند.البته با توجه به تعطیلی مجلس در هفته گذشته، شاهد عکس العمل نماینده های زن در این زمینه نبودیم.

قابل ذکر است که نماینده فوق چندی پیش به همراه رئیس کل پیشین گمرک کشور به سفر خارجی رفته بود.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.