سه‌شنبه 25th سپتامبر 2012 , ساعت: 10:09کد مطلب : 24416 نسخه قابل چاپ
امريکا:

شرکت ملی نفت به سپاه وابستگی دارد

وزارت دارایی آمریکا در گزارشی شرکت ملی نفت ایران را با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ارتباط دانسته است.

این وزارتخانه در گزارش خود خطاب به کنگره ایالات متحده عنوان کرده که نفوذ سپاه پاسداران در شرکت ملی نفت ایران، به خصوص از زمان انتصاب سردار رستم قاسمی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه به وزارت نفت افزایش یافته است.

به گزارش بی بی سی، بر این اساس، میلیاردها دلار پروژه مربوط به بخش انرژی ایران بدون هیچ گونه رقابتی در اختیار قرارگاه خاتم الانبیاء قرار گرفته است.

بر این اساس، ایالات متحده می تواند بانک ها و موسسه های مالی خارجی طرف معامله با شرکت ملی نفت ایران را از دسترسی به بازارهای مالی آمریکا منع کند.

از سوی دیگر، وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد به شواهد کافی برای مرتبط دانستن شرکت ملی نفتکش ایران به سپاه پاسداران دست پیدا نکرده است.

وزارت دارایی آمریکا بر اساس قانون “کاهش تهدیدهای ایران و حقوق بشر در سوریه” که اوت امسال به تصویب رسید، موظف بود به کنگره این کشور درباره احتمال ارتباط شرکت های ملی نفت و نفتکش ایران به سپاه پاسداران گزارش دهد.

هر دو شرکت که به دولت ایران تعلق دارند، پیش تر بر اساس بخشنامه های اجرایی رئیس جمهوری آمریکا مورد تحریم قرار گرفته بودند.

گزارش تازه وزارت دارایی آمریکا راه را برای تحریم بانک های خارجی و شهروندان خارجی طرف همکاری با شرکت ملی نفت ایران هموار می کند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.