دوشنبه 22nd ژوئن 2020 , ساعت: 09:06کد مطلب : 117593 نسخه قابل چاپ

شروع سناریوسازی رسانه های امنیتی علیه جمعیت امام علی

کانال قرارگاه سایبری عمار از کانال‌های وابسته به اطلاعات سپاه با تکرار ادعاهای گذشته کیهان، توضیحاتی در مورد چرایی حمله به این نهاد مردم نهاد خوشنام کشور را ارائه کرده است.

نویسنده ‌ی این نوشته بدون به اشاره به عملکرد این جمعیت، صرفا به سوابق قبل از انقلاب پدر موسس این جمعیت اشاره و‌پرسیده است:

«چرا شخصی با سابقه خانوادگی شارمین میمندی‌نژاد و سابقه انحراف فکری و عملی خود و خانواده‌اش مورد غفلت سازمان‌های نظارتی قرار گرفته؟»

براساس این ادعا:
۱- شارمین میمندی نژاد موسس این جمعیت فرزند محمدحسین میمندی نژاد است که از وابستگان دربار پهلوی بود و ضمن دوستی نزدیک با ارتشبد فردوست از مواهب دفتر ویژه اطلاعات بهره می‌برد و همچنین از رابطان انگلستان به حساب می‌آمد

۲-پدر موسس جمعیت پیش از انقلاب اسلامی به نشر افکار ضد دین و التقاطی خود در نشریه رنگین کمان می‌پرداخت و آشکارا ضمن توهین به مقدسات و ائمه معصومین(ع) وقایع تاریخی و مذهبی شیعیان نظیر واقعه غدیر را زیر سؤال می‌برد.

۳ -اما ماجرای این تشکیلات و مؤسس آن وقتی جالب می‌شود که بدانیم شارمین میمندی‌نژاد مدعی است روح امیرالمؤمنین(ع) (و یا جلوه‌ای از روح ایشان) در کالبد او حلول کرده است و وجود او را سراسر درد برای کودکان و یتیمان کرده و از همین رو نام تشکیلات خود را جمعیت امام علی(ع) گذاشته است!

۴ – شارمین تا کنون بارها در جلسات عمومی و خصوصی ادعای مشاهده امیرالمؤمنین(ع) را در همان جلسات کرده و خود را به عنوان رابط آن حضرت با مردم و اعضای تشکیلاتش می‌نمایاند!

۵ – پدر میمندی نژاد در مجله “رنگین
کمان” به چند موضوع اشاره می‌کنه:
—مفاتیح الجنان مرحوم محدث قمی را سراسر جعلیات و خرافات و اسرائیلیات معرفی کرده
—شیخ صدوق و کلینی را (کلیمی زاده) معرفی کرده
—ادعا میکند حدیث غدیر خم را دو نفر ایرانی جعل کرده اند

این کانال امنیتی دلیلی برای پلمپ این دفتر اشاره نکرده است.

حساب توییتری جمعیت امام علی (ع) که در حوزه امور خیریه داوطلبانه فعال است، با اعلام بازداشت موسس این سازمان مردم نهاد نوشت: «ساعتی پیش شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی (ع) بازداشت شد.»

در ادامه این توییت آمده است: «مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی (ع) و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی (ع) نیز بازداشت شده‌اند.»

در همین خصوص برخی فعالان رسانه ای از پلمب دفتر این سازمان مردم نهاد خبر داده اند.

جمعیت امام علی(ع) فعال در حوزه کمک های داوطلبانه در مناطق محروم و مناطق تحت آسیب های اجتماعی، همواره مورد انتقاد اصولگرایان بوده اند.

جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی، سازمان غیردولتی و دانشجویی است که از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد و سال ۱۳۷۹ نخستین دفتر رسمی خود را در دانشگاه شریف تاسیس کرد.

این جمعیت از سال ۲۰۱۰ به عضویت شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، ECOSOC، درآمده است.

گفتنی است اکانت‌های تلگرام، جی‌میل، فیسبوک و لینکدین تعداد زیادی از اعضای این جمعیت در ششم اردیبهشت ماه هدف «حمله سایبری» قرار گرفت. این مساله پیش‌تر هم در بهار سال ۹۷ اتفاق افتاده بود و پیگیری‌ها برای شناسایی عاملان حمله، نتیجه‌ای در بر نداشت.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.