چهارشنبه 8th آگوست 2012 , ساعت: 01:08کد مطلب : 19149 نسخه قابل چاپ
چهارمین نشان طلای ایران به نام بهداد سلیمی ثبت شد

شب طلایی ایران با هنرنمایی قوی‌ترین مرد جهان

چهارمین نشان طلای کاروان ورزشی ایران در رقابت های المپیک ۲۰۱۲ به نام بهداد سلیمی ثبت شد.

بهداد سلیمی، وزنه بردار دسته فوق سنگین کشورمان در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به عنوان قوی‌ترین مرد جهان مدال طلای المپیک را از آن خود کرد.

به گزارش  مهر ، سلیمی، وزنه بردار شایسته کشورمان مدال طلای وزنه برداری فوق سنگین بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن را بر گردن آویخت. سلیمی در حرکت یک ضرب وزنه ۲۰۸ کیلوگرمی را بالای سر برد و در حرکت دو ضرب وزنه ۲۴۷ کیلوگرمی را مهار کرد و با مجموع ۴۵۵ کیلوگرم قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن شد.

همچنین سجاد انوشیروانی، دیگر وزنه بردار فوق سنگین کشورمان نیز در نخستین حرکت دو ضرب خود وزنه ۲۳۷ کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم نیز توانست وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را مهار کند.

بدین ترتیب انوشیروانی با حدنصاب ۲۰۴ کیلوگرم در یک ضرب، ۲۴۵ کیلوگرم در دو ضرب و مجموع ۴۴۹ کیلوگرم مدال نقره وزنه برداری فوق سنگین المپیک ۲۰۱۲ لندن را کسب کرد.

خاطرنشان می شود احسان حدادی نیز در مسابقات پرتاب دیسک موفق شد مدال نقره را تصاحب کند.

سایت ملی-مذهبی این پیروزی بزرگ را به ملت بزرگ ایران  و ورزشکاران قهرمان تبریک می گوید. با این امید که ورزشکاران ایرانی با الگو برداری از جهان پهلوان تختی در کنار مردم ایران بمانند.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.