دوشنبه 23rd نوامبر 2015 , ساعت: 05:11کد مطلب : 88034 نسخه قابل چاپ
فرمانده کل سپاه:

شبکه متلاشی‌شده در کرمانشاه، پشتیبان داعش بود

فرمانده سپاه پاسداران گفت: داعش شبکه‌های پشتیبانی دارد که از آنها حمایت می‌کند و این شبکه‌ها لایه‌های مختلفی دارد. یکی از این شبکه‌ها در کرمانشاه شناسایی شد و اعضای آن دستگیر شدند. بقیه شبکه‌ها هم در اشراف اطلاعاتی قرار دارند و اگر لازم باشد با آنها برخورد می‌شود.

محمد‌علی جعفری، روز – یکشنبه- در حاشیه همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: داعش همچنان به تلاش خود برای ایجاد ناامنی در ایران ادامه می‌دهد.

وی ادامه داد: با شرایط امنیتی کشورمان بعید می‌دانم داعش بتواند اقدام گسترده‌ای در ایران انجام بدهد. البته ممکن است اقدام کوچکی انجام دهد اما همانند آنچه در کشورهای دیگر انجام می‌دهد، نمی‌تواند در ایران ناامنی ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه در ادامه درباره دلایل همکاری ایران و روسیه برای مقابله با تکفیری‌ها در سوریه گفت: اولین قدرت جهانی که خطر تکفیری‌ها را متوجه شد روسیه بود و همکاری روسیه با ایران به این دلیل است که آن‌ها زودتر از غرب به این خطر پی‌بردند. البته هر کشوری هم که نسبت به این جریان که قدرت‌های غربی آن را به وجود آورده‌اند احساس خطر می‌کند به مبارزه می‌آید و به تدریج وحدتی میان کشورهایی که با خطر تکفیری‌ها مواجه هستند در حال شکل‌گیری است.

وی تصریح کرد: غربی‌ها فکر می‌کردند این تهدیدی که ایجاد کرده‌اند فقط برای کشورهای منطقه است اما اکنون که این تهدید به سمت خودشان برگشته است آن‌ها هم برای مبارزه با گروه‌های تکفیری اقدام کرده‌اند.

سرلشکر جعفری همچنین درباره اقدامات انجام شده برای تأمین امنیت زوار در مراسم اربعین خاطرنشان کرد: در تعامل با دولت عراق، مسئله امنیت زوار ایرانی بر عهده دولت عراق گذاشته شد؛ البته آنها برای تامین امنیت کامل از ایران کمک خواستند.

وی در پایان اظهار کرد: ما هر کمکی که بتوانیم انجام می‌دهیم. البته با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده به نظر می‌رسد دشمنان نتوانند اقدامی علیه زائران انجام دهند.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.