دوشنبه 6th آگوست 2012 , ساعت: 11:08کد مطلب : 18911 نسخه قابل چاپ
فرج الله سلحشور در گفتگو با روزنامه خراسان:

سینماگران ایران را با قاچاقچی‌ها مقایسه کرد

فرج اسلحشور را این روزها دیگر همه می شناسند؛ هم به دلیل ساخت فیلم‌های سینمایی و مجموعه های تلویزیونی تاریخی مذهبی که مهم‌ترین آن «یوسف پیامبر» بود و هم به لطف برخی اظهارنظرهای عجیبش درباره سینمای ایران….

سلحشور طی گفتگویی با روزنامه خراسان عنوان کرده استسینمای ما با امام رضا(ع) و معنویت دشمنی دارد مشکل این جاست که ماهیت سینمای دنیا و از جمله سینمای ما اسلامی نیست؛ ما جزئی از سینمای دنیا هستیم و به نظر من سینمای ایران، سینمای الحاد است.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که اگر این‌طور است چرا شما کار سینمایی میکنید میگوید:چه کسی باید معنویت را وارد سینمای ایران کند؟ سینماگران؟ آیا شما مبارزه با قاچاق را به یک قاچاقچی واگذار می کنی که انتظار داری سینماگران معنویت را وارد سینمای ایران کنند؟

 ن کارگردان سینماو تلویزیون در ادامه به فعالیت‌هایی که در زمینه تولید فیلم‌هایی با مضمون مذهبی انجام داده است اشاره می کند و یادآور می‌شود: تا جایی که در توان داشتیم در این زمینه تلاش کرده‌ایم و حتی در بحث معارف رضوی نیز مذاکراتی داشتیم و یک سری فعالیت‌ها درباره موضوع امام رضا(ع) و معجزات و اتفاقاتی که برای زائران این حضرت رخ داده انجام داده‌ایم که به زودی تولید آن آغاز می شود. اما یک نفر نمی تواند از پس همه کارها برآید بلکه باید مجموعه سینمایی ما اصلاح شود.

سلحشور مدعی است که «سینما در تضاد با معارف رضوی است» و «سینمای ایران دشمن امام رضا (ع) و معنویت است»: «سینمای ما امام رضا(ع) را قبول ندارد؛ امام رضا(ع) نماینده معنویت است درحالی که سینما نماینده مادیات، نفسانیات و مظاهر دنیایی است بنابراین قرار دادن این دو کنار هم جور در نمی آید

 کارگردان مجموعه تلویزیونی «یوسف پیامبر» سپس تاکید می کند که اگر سینماگر با این تفکر موجود به سراغ تولید فیلم هایی متناسب با معارف رضوی برود بی شک به دید برخی ها از قانون سینما تخلف کرده است!

سلحشور در پایان این گفت‌وگو جمله‌ای را برای چندمین بار تکرار و بر آن تاکید می کند: «ابتدا باید سعی کنیم که مبانی سینمای ما اسلامی شود آن وقت انتظار داشته باشیم که معارف رضوی در این سینما حضور داشته باشد.


حوزه :
  1. حامد

    کس دیگری دور و برش نیست ، این سلحشور .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.