سه‌شنبه 16th آوریل 2013 , ساعت: 03:04کد مطلب : 41708 نسخه قابل چاپ
با زلزله 7/8 ریشتری که در 40 سال اخیر بی سابقه بوده

سیستان و بلوچستان به شدت لرزید ( این خبر تکمیل می شود)

زلزله ای به بزرگی ۷/۸ ریشتر سراوان و خاش از شهرستان های استان سیستان را لرزاند.

به گزارش خبرگزاری های داخلی و خارجی شدت این زمین لرزه به حدی بوده است که در کشورهای حاشیه خلیج فارس و دهلی نو هم احساس شده است.

از میزان تلفات این زلزله مهیب خبرهای ضد و نقیضی  منتشر شده است اما برخی از گزارش های اولیه از کشته شدن بین ۴۰ تا  ۵۰ نفر خبر م دهند. خبرگزاریب فرانسه و شبکه پرس تی وی  کشته شدن ۴۰ نفر را تایید کرده است. این  در حالی است که یکی از نمایندگان استان سیستان در مجلس شورای اسلامی مدعی شده تا کنون اخباری از تلفات جانی به دست ما نرسیده است.

با توجه به اینکه این زلزله در ۴۰ سال اخیر بی سابقه بوده است انتظار می رود تلفات جانی و خسارت های مادی در حد بالایی باشد.

اخبار تکمیلی در این مورد از طریق سایت ملی-مذهبی منتشر خواهد شد.

فرماندار سراوان: خسارت ها اندک بوده است

فرماندار سراوان با اشاره به ارزیابی های صورت گرفته در سراوان گفت: گزارش قابل توجهی از بروز خسارتهای زمین لرزه در منطقه زلزله زده گزارش نشده است.

محمد شریف خالقی در گفتگو با خبرنگار مهر در زاهدان اظهارداشت: زمین لرزه ۷٫۵ ریشتری در سراوان و روستاهای اطراف موجب بروز خسارات اندکی در منطقه شده است و در مرکز زمین لرزه که منطقه گشت نیز بوده است خسارت قابل توجهی گزارش نشده است.

وی افزود: چند مورد زخمی به مراکز درمانی مراجعه کرده اند که جراحت قابل توجهی هم نداشته اند و در حال دریافت کمکهای پزشکی هستند.

خالقی ادامه داد: هم اکنون تمام امکانات بسیج شده اند و امداد رسانی در حال انجام است.

وی در خصوص دریافت کمکهای امدادی از استانهای معین گفت: در حال حاضر نیاز به کمکهای امدادی احساس نمی شود و به نظر می رسد با امکانات موجود در استان کمک رسانی انجام شود.

وی افزود: تنها برخی سازه ها در بافت فرسوده دچار خسارتهایی شده اند که در حال برآورد این خسارتها هستیم.

خالقی ادامه داد: تمام امکانات برای آوار برداری از ساختمانهای قدیمی که خسارت دیده اند در اختیار قرار گرفته شده است و به نظر می رسد طی چند ساعت آینده مشکل های جزئی موجود نیز بر طرف می شود.

فرماندار سراوان گفت: فعلا نیازی به کمکرسانی استانهای معین وجود ندارد.

نیروگاه اتمی بوشهر آسیبی ندیده است

شرکت روسی سازنده نیروگاه اتمی بوشهر تاکید کرد زلزله امروز در استان سیستان بلوچستان، تاثیری بر نیروگاه اتمی بوشهر نداشته و هیچ آسیبی به آن نرسانده است.

به گزارش خبر گزاری مهر، شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی به نقل از مقامات شرکت روسی سازنده نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد که زلزله امروز سیستان و بلوچستان تاثیری بر نیروگاه اتمی بوشهر نداشته است و هیچ زیانی به آن وارد نشده است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.