پنج‌شنبه 22nd آگوست 2013 , ساعت: 12:08کد مطلب : 49809 نسخه قابل چاپ
بعد از تحمل 16 ماه حبس

سیاوش حاتم عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت از زندان آزاد شد

سیاوش حاتم دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه همدان و از اعضای شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت دیروز از زندان آزاد شد.

به گزارش سایت ملی-مذهبی این فعال دانشجویی بعد از اتمام دوران حبس خود بعد از ۱۶ ماه از زندان آزاد شد.

۲۳  خرداد ماه ماموران با یورش به منزل این فعال دانشجویی وی را بازداشت کردند. وی به یک سال زندان محکوم شد و حکم ۴ ماه حبس از پرونده قبلی او نیز اضافه شد.

سیاوش حاتم، دانشجو و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه بوعلی همدان در تاریخ ۲۵ خرداد سال ۱۳۸۸ بازداشت و یکماه پس از حبس با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. او به اتهام شرکت در تجمعات غیرقانونی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۴ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. سیاوش حاتم چندی بعد به درخواست ماموران امنیتی از دانشگاه بوعلی همدان به دانشگاه شهید بهشتی منتقل شد. اما در آذر ماه سال ۱۳۸۹ نیز در جلسه رسمی امتحان در دانشگاه شهید بهشتی توسط ماموران وزارت اطلاعات قبل از شروع امتحان بازداشت شد و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس محکوم شد اما سیاوش و وکیلش از پرونده و روز دادگاه بی خبر بودند و هیچ دفاعی از او صورت نگرفت.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.