پنج‌شنبه 6th سپتامبر 2012 , ساعت: 03:09کد مطلب : 22441 نسخه قابل چاپ
سیامند رحمان (از هموطنان کرد اشنویه ای و از اهل سنت ایران) قوی‌ترین مرد پارالمپیک شد

مدال طلایم تقدیم به ملت ایران، به خصوص هموطنان زلزله زده ام

سیامند رحمان، وزنه‌بردار دسته ۱۰۰+ کیلوگرم ایران ضمن شکستن رکورد جهان و پارالمپیک مدال طلای این رقابت‌ها را از آن خود کرد و قوی‌ترین مرد پارالمپیک شد.

به گزارش خبرآنلاین؛سیامند رحمان پس از زدن رکورد جهان و المپیک گفت:«بدنم سرد شد و دیگر نتوانستم وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را بالای سرم ببرم.»او اشاره به اعتراض ورزشکار کره ای می کند و می گوید:«وقتی ورزشکار کره ای به وزنه خودش اعتراض کرد ۱۰ دقیقه زمان را از من گرفت.به همین دلیل بدنم سرد شد و دیگر نتوانستم وزنه ۳۰۱ کیلوگرمی را مهار کنم.جو سالن هم من را نگرفته بود.اما نشد که این وزنه را بالای سر ببرم.»

رحمان مدال طلای خودش را به مردم ایران به خصوص زلزله زده ها تقدیم می کند و می گوید:«این مدال من برای همه مردم ایران است،به‌خصوص هموطنان زلزله‌زده‌ام که این روزها داغدار هستند.مدال طلا و شکستن رکورد پارالمپیک برای من ارزش زیادی دارد.از همه‌ مربیان تشکر می‌کنم، چرا که آنها برای تیم زحمت زیادی کشیدند. البته می‌دانم از من راضی نیستند.»

به گزارش فارس ، در ادامه بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن و در آخرین روز رقابت‌های وزنه‌برداری، سیامند رحمان در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم مدال طلا را بر گردن آویخت. طلای رحمان هشتمین طلای کاروان ورزشی ایران  در پارالمپیک لندن بود.

رحمان در حرکت اول خود وزنه ۲۷۰ کیلویی را مهار کرد که با این حرکت ۵ کیلوگرم رکورد پارالمپیک را ارتقا داد، اما این پایان کار نبود و سیامند در حرکت دوم خود وزنه‌ ۲۸۰ کیلوگرمی را ثبت کرد تا بار دیگر رکورد پارالمپیک را بشکند. سیامند که پیش از آغاز این رقابت‌ها قول مهار وزنه ۳۰۰ کیلوگرمی را داده بود برای حرکت سوم خود درخواست وزنه ۳۰۱ کیلویی را کرد تا رکورد جهان و پارالمپیک را نیز جا به جا کند، اما موفق به انجام این کار نشد تا با همان ۲۸۰ کیلو به کارش خاتمه دهد.

رکورد جهان در این رشته در اختیار خود سیامند رحمان بود که در مسابقات جهانی آیواز امارات وزنه ۲۹۱ کیلوگرمی را مهار کرده بود.

رکورد پارالمپیک نیز در اختیار کاظم رجبی دیگر وزنه‌بردار دسته فوق‌سنگین کشورمان بود که در پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن وزنه ۲۶۵ کیلوگرمی را ثبت کرده بود.

وزنه‌بردار عراقی به مدال نقره رسید و وزنه‌برداری از کره جنوبی هم سوم شد.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.