شنبه 19th آوریل 2014 , ساعت: 02:04کد مطلب : 62224 نسخه قابل چاپ
پاسخ تلویحی فرمانده نیروی زمینی سپاه به حسن روحانی

سپاه صد در صد سیاسی است اما حزبی نیست

فرمانده نیروی زمینی سپاه در اظهاراتی که به نظر می رسد پاسخی به سخنان حسن روحانی در مراسم روز ارتش است  گفت: اگر سیاسی بودن به معنای تعهد سیاسی، بصیرت سیاسی و حضور در صف مقدم مبارزه با دشمنان انقلاب و نظام اسلامی است، سپاه صددرصد سیاسی است. اما سیاسی بودن به مفهوم حزبی بودن برای سپاه خط قرمز است.

به گزارش  تسنیم، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در آستانه دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران در تعریف سپاه گفت: سپاه صرفاً یک ارتش کلاسیک نیست بلکه مجموعه‌ای از فرزندان انقلابی کشور است که با درد دین و انقلاب با تمام وجود به میدان دفاع از دستاوردهای نظام وارد شدند و بعد هم به اقتضای دفاع مقدس وارد عرصه نظامی شدند بطوریکه امروز تمام حرفه‌ها و پیشرفته‌ترین تخصص‌های نظامی را از جمله موشک، پهباد را مسلط هستند و این افتخار بزرگی برای سپاه است.

سردار پاکپور افزود: اگر جنگ نبود، نه اعتماد به نفس ملت و پیشرفت‌های عظیم علمی امروز، نه استقلال و عزت کشور، نه الگوسازی‌های جهادی در بیداری اسلامی ملت‌های منطقه و نه این طراوت انقلابی و مقدس که در نسل جدید و جوانان امروز شاهدیم، هیچ یک در کار نبود.

سردار پاکپور در پاسخ به سوالی در خصوص حضور نیروی زمینی سپاه در سوریه گفت: سپاه در سوریه حضور نظامی ندارد بلکه حضور ما صرفاً مستشاری است که نتیجه آن نیز شکل گیری بسیج مردمی در کنار ارتش سوریه در مقابله با جریانات تکفیری است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در بخش پایانی سخنان خود در پاسخ به برخی شبهات پیرامون فعالیت های سیاسی سپاه، گفت: اگر سیاسی بودن به معنای تعهد سیاسی، بصیرت سیاسی و حضور در صف مقدم مبارزه با دشمنان انقلاب و نظام اسلامی است، سپاه صددرصد سیاسی است. اما سیاسی بودن به مفهوم حزبی بودن برای سپاه خط قرمز است.

وی خاطرنشان کرد: سپاه هیچ گاه خودش را هزینه سیاسی فرد یا جریانات سیاسی نمی کند، اما طبیعی است کسانی که از خط امام و رهبری و از هویت انقلابی فاصله بگیرند، سپاه با آنها زاویه خواهد گرفت و سپاه در مسائلی که به انقلاب و سرنوشت مردم مربوط می شود هرگز بی طرف نبوده و نخواهد بود.

خاطرنشان می شود حسن روحانی در مراسم روز ارتش که دیروز برگزار شد تلویحا به سهم خواهی سپاه از دولت انتقاد کرد و گفت :” ارتش هیچ گاه از دولت و ملت سهم خواهی نکرده و در سیاست نیز دخالت نکرده است.”

اخیرا انتقادات فرماندهان سپاه به دولت افزیش یافته است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.