یکشنبه ۲۱ام آبان ۱۳۹۶ , ساعت: ۰۳:۰۸کد مطلب : 105842 نسخه قابل چاپ

سخنگوی وزارت خارجه ایران اتهامات مقامات بحرینی را ‘کودکانه’ خواند

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، اتهام دخالت ایران در انفجار خط لوله نفت در این کشور را “کودکانه” خوانده است.

آقای قاسمی امروز یکشنبه (۱۲ نوامبر/۲۱ آبان) در اظهاراتی ضمن رد هرگونه دخالت ایران درحادثه انفجار خط لوله‌ای در بحرین تاکید کرده است که مقامات بحرینی “باید بدانند دوران اینگونه سخنان واهی و دروغ و زمان چنین فرافکنی‌ها و اتهام زنی‌های کودکانه بسر آمده است.”

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه ایران “ظاهراً تنها چیزی که مقامات بحرینی پس از هر حادثه‌ای که در آن جزیره بوقوع می‌پیوندد آموخته‌اند بر زبان جاری سازند، متهم کردن ایران است.”

رشید بن عبدالله الخلیفه، وزیر کشور بحرین، که خود به محل حادثه رفته بود در سخنانی که در وبسایت وزارت کشور این کشور منتشر شده گفته است که این اقدام “تازه‌ترین نمونه عملیاتی است که از سوی تروریستهایی که در تماس مستقیم و تحت فرمان ایران هستند، صورت گرفته است.”

به گفته مقامات بحرینی این انفجار و آتش‌سوزی ناشی از آن اکنون مهار شده است.

روابط ایران و بحرین در سال‌های اخیر همواره پر تنش بوده است.

در همین رابطه بحرین از مدت‌ها پیش ایران را به حمایت از مخالفان خود متهم می‌کند و می‌گوید ایران در ناآرامی‌های این کشور دست دارد، اتهامی که ایران آن را رد می‌کند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.