یکشنبه 12th آگوست 2012 , ساعت: 02:08کد مطلب : 19675 نسخه قابل چاپ
تعداد جان باختگان زلزله آذربایجان به 180 نفر رسید

سایت ملی-مذهبی: تسلیت می‌گوییم، به یاری هموطنان‌مان بشتابیم

مدیرکل ستاد بحران آذربایجان‌شرقی از کشته شدن ۱۸۰ نفر در پی زلزله در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس در استان آذربایجان شرقی خبر داد.

خلیل ساعی مدیرکل ستاد بحران آذربایجان‌شرقی در تازه‌ترین خبر از تلفات زلزله اعلام کرد:آمار کشته‌شدگان در زلزله آذربایجان‌شرقی به ۱۸۰ نفر رسید.

به گزارش فارس رئیس اورژانس کشور اعلام کرد: تعداد مصدومان زلزله آذربایجان شرقی از مرز ۱۵۰۰ نفر گذشته است.

از طرفی رئیس اورژانس کشور نیز  با اعلام اینکه تعداد مصدومان زلزله آذربایجان شرقی از مرز ۱۵۰۰ نفر گذشته است گفت: تاریکی هوا نجات افرادی که زیرآوار مانده اند را مختل کرده است و بالگردهای امدادی نیز در شب کار نمی کنند.

غلامرضا معصومی  افزود: اکنون تمام بیمارستانهای استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل برای پذیرش مصدومان زلزله به حالت آماده باش هستند و تلاش می شود با درمان فوری مصدمانی که وضعیت بهتری دارند در اورژانس تختهای بیمارستانها را برای پذیرش مصدومان جدید خالی نگهداریم.

وی ادامه داد: ظرفیت بیماستانهای این ۳ استان فعلاً برای پذیرش مصدومان این حادثه پاسخگوست و فعلاً از این نظر مشکلی نداریم و در صورت نیاز از بیمارستانهای استانهای مجاور مانند زنجان و حتی رشت نیز برای پذیرش مصدومان استفاده می کنیم و بیمارستانهای این استانها نیز به حالت آماده باش هستند.

رئیس اورژانس کشور گفت: مهمترین مشکلی که اکنون کار امداد و نجات مصدومان زلزله آذربایجان شرقی را با مشکل مواجه کرده است، تاریکی هواست و متأسفانه هنوز تعدادی از زلزله زدگان زیر آوار هستند اما به علت تاریکی هوا پیدا کردن آنها بسیار مشکل است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۷۰۰ مصدوم این حادثه در بیمارستانها پذیرش شده اند و بیش از این تعداد نیز در محل به صورت سرپایی در حال گرفتن درمان هستند. تعداد مصدومانی که تاکنون از خدمات اورژانس استفاده کرده اند بیش از ۱۵۰۰ نفر است اما تعداد واقعی مصدومان بیش از این میزان است که متأسفانه به همه آنها دسترسی نداریم.

وی گفت: از نظر تجهیزات امدادی، دارو و خون تاکنون گزارشی مبنی بر کمبود نداشته ایم. البته بالگردهای اورژانس به علت نداشتن دید در شب امکان پرواز ندارند اما از تمام امکانات اورژانس و آمبولانسهای زمینی برای انتقال سریع بیماران استفاده می کنیم.

مردم به کمک نیاز دارند، وضعیت وخیم است

هم زمان با این گزارش های رسمی برخی از روزنامه نگارانی که راهی مناطق زلزله زده شده اند در گزارش های اولیه خود تاکید کرده اند وضعیت وخیم تر از آن چیزی است که در رسانه های رسمی گزارش می شود و از مردم خواسته اند هر چه سریع تر به کمک هموطنان زلزله خود بشتابند.

در یکی از صفحات فیس بوک به نقل از یکی از هموطنان زلزله زده  آمده است:« ترافیک سنگین و مسیر ارتباطی شهرها با روستا قطع شده است. مردم نیاز مبرم به نجات از زیر خاک، دارو، چادر و … دارند. به خاطر شرایط جغرافیایی منطقه امکان کمک از طریق هوایی وجود ندارد. لطفا به داد این مردم برسید.»

سایت ملی-مذهبی با ابراز تاسف شدید از زلزله اخیر ضمن تسلیت به ملت بزرگ ایران به خاطر جان باختن بیش از ۱۸۰ تن از هموطنانمان از همه مردم ، فعالان اجتماعی و فرهنگی، انجمن ها  و نهادهای مردمی درخواست می کند برای نجات هموطنانی که زیر آوار مانده اند راهی مناطق زلزله شده یا اینکه با  سازماندهی اقداماتی کمک های مردمی را اعم از مواد غذایی ، چادر ، پتو و…به دست هموطنان زلزله زده مان برسانند.  به خصوص آسیب دیدگان نیازمند اهدای خون هستند.

بی شک حفظ همبستگی ملی مرهمی بر زخم های هموطنانی است که داغدار عزیزان خود شده اند.  تمام هموطنان  آذربایجانی  مان انتظار یاری از سراسر ایران دارند.

 

0

حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.