دوشنبه 8th اکتبر 2012 , ساعت: 09:10کد مطلب : 25870 نسخه قابل چاپ
قشار بر روزنامه نگاران ادامه دارد:

سام محمودی به هشت سال حبس تعزیری و تعلیقی محکوم شد

سام محمودی ، روزنامه‌نگار   به چهار سال حبس تعزیری، چهار سال حبس تعلیقی و ۱۰ سال ممنوعیت از فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم شد.

به گزارش رادیو زمانه، شیبانی، وکیل این روزنامه‌نگار گفت: “آقای محمودی پیشتر به اتهام اجتماع و تبانی بر علیه امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب به‌قصد تشویش اذهان عمومی و توهین به رهبری در شعبه ۲۸ دادگاه عمومی و انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به چهار سال زندان تعزیری، چهار سال زندان تعلیقی و ۱۰ سال ممنوعیت از کلیه فعالیت‌های مطبوعاتی محکوم شده بود.”

 حکم این روزنامه‌نگار سرانجام پس از ارجاع به دادگاه تجدیدنظر تأیید و به شعبه اجرای احکام زندان اوین ابلاغ شده است.

 سام محمودی سرابی که از ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ بازداشت شده بود، ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ از زندان آزاد شد.

 سام محمودی سرابی طی مدتی که در زندان بود از ملاقات حضوری محروم بود و تنها چند بار توانسته با خانواده‌اش تماس تلفنی بگیرد

وی پیش از این هم در زمستان ۱۳۸۸ به مدت ۴۴ روز زندانی بود و پس از آنکه درباره‌ سرودن شعر اعتراف‌ برای زندانیان دربند (محمدعلی ابطحی، محمد عطریانفر) و نوشتن نامه‌ سرگشاده‌ای برای میرحسین موسوی مورد بازجویی قرار گرفت، ۲۱ بهمن آزاد شد.

سازمان گزارشگران بدون مرز از ایران به‌عنوان “بزرگ‌ترین” زندان روزنامه‌نگاران نام می‌برد.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.