دوشنبه 19th مارس 2012 , ساعت: 03:03کد مطلب : 2265 نسخه قابل چاپ
در ادامه بحران یافتن خریدار جدید نفت

ساخت مخزن جدید برای نگهداری نفت خام

جمهوری اسلامی اقدام به ساخت یک مخزن جدید ذخیره‌سازی نفت با ظریفت یک میلیون بشکه نفت خام کرده است.

شرکت ملی نفت ایران دراین زمینه اعلام کرده استبا بهره برداری از یک مخزن جدید ذخیره سازی نفت خام در منطقه خلیج فارس، افزایش حجم ذخیره سازی نفت برای مقابله با تحریم نفتی اروپا را در دستور کار قرار داده است

تا پیش از این خبرهایی در دست بود که جمهوری اسلامی برای نگه‌داری نفت خام که مشتری‌ای برای آن نیافته مجبور به انبار آن‌ها در داخل نفتکش‌ها و روی دریا بوده است.

در همین راستا سید پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در گفتگو با خبرگزاری مهر با اعلام اینکه افزایش ظرفیت ذخیره سازی نفت منجر به افزایش پایداری شرایط تولید و صادرات این کالای استراتژیک خواهد شد، تصریح کرد: در حال حاضر با به پایان رسیدن دوره تعمیرات اساسی و نصب تجهیزات جدید این مخزن برای ذخیره سازی نفت بیشتر در مدار بهره برداری قرار گرفته است.لازم به ذکر است در حال حاضر حدود ۹۸ درصد صادرات نفت خام ایران از طریق پایانه نفتی خارگ انجام می‌شود که در این شاهراه اصلی صادرات نفت خام ایران بیش از ۴۰ مخزن با ظرفیت ذخیره سازی حدود ۲۲ میلیون بشکه نفت خام ایجاد شده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.