پنج‌شنبه 19th ژانویه 2017 , ساعت: 12:01کد مطلب : 100903 نسخه قابل چاپ

ساختمان پلاسکو در اثر آتش‌سوزی فروریخت/ تعدادی از آتش‌نشانان زیر آوار هستند

ساختمان پلاسکو در اثر آتش سوزی فروریخت.

محسن نسج همدانی معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه همزمان با آتش سوزی ساختمان پلاسکو، سفارتخانه های اطراف این ساختمان تخلیه شده است، درباره علت حادثه گفت: براساس آن چیزی که آتش نشانان در گزارش اولیه داده اند، اتصال کابل برق و یا روشن بودن پیکنیکی علت اولیه حادثه بوده است.

وی با رد امنیتی بودن حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، گفت: در حال حاضر عوامل آتش نشانی و پلیس در محل حادثه حضوردارند و باید با گذشت زمان منتشر بمانیم که تلفات و مصدومان این حادثه طبیعی چه میزان بوده است.

۱۲:۰۵

سرهنگ عابدی جانشین پلیس راهوار تهران در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه خبر درباره محدودیت‌های ترافیکی در خیابان‌های اطراف ساختمان پلاسکو گفت: از قسمت شرق از میدان بهاستان و تقاطع مخبرالدوله حرکت به سمت غرب با محدودیت مواجه شده است.

او ادامه داد: در قسمت های غربی از پل حافظ ، خیابان کارگر و تقاطع ولی عصر  به سمت شرق محدودیت‌های ترافیک اعمال شده است. از میدون فرودسی به سمت پایین نیز محدودیت ترافیکی ایجاد شده است.

جانشین پلیس راهور تهران در مورد مسیرهای جایگزین اظهار کرد: افرادی که به مسیرهای شرق به غرب نیاز دارند، می‌توانند از خیابان انقلابی و معابر شمالی و جنوبی جمهوری استفاده کنند.

۱۱:۵۵

به گزارش خبرنگار ایلنا، خالدی سخنگوی اورژانس کشور هم اکنون اعلام کرد تعداد مصدومان حادثه آتش سوزی به ۳۷ الی ۳۸ نفر افزایش پیدا کرده است .خوشبختانه ساختمان در مسیر خودش ریزش کرده‌است .

وی ادامه داد : نگران آتش نشانانی هستیم که در دو طبقه ساختمان مشغول امداد رسانی بودند.وی از مردم و کسبه خواست به این محدوده نزدیک نشوند.

۱۱:۴۴

کل ساختمان پلاسکو در اثر آتش سوزی فروریخت. در حال حاضر بیش از ۲۰۰ آتش‌نشان و ۱۰ ایستگاه آتش نشانی مشغول امداد رسانی هستند، از آخرین تعداد مصدومان و فوتی های احتمالی خبری در دست نیست.

۱۱:۲۹

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آتش سوزی در ساختمان پلاسکو گفت: در حال حاضر بخش شرقی ساختمان به دلیل فرسودگی فروریخته است.

وی ادامه داد: احتمالا افرادی زیر آوار مانده اند اما اطلاعات بیشتری در دست نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در محل، طبقات بالایی ساختمان پلاسکو مجددا شعله ور شده است.

ساعت ۱۱:۰۵

پیرحسین کولیوند سرپرست اورژانس کشور در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام اینکه آمار مصدومان حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو بیش از ۲۰ نفر است، اظهار داشت: نما و همچنین سقف ساختمان پلاسکو در حال ریزش است و تعدادی از نیروهای آتش نشانی محبوس شده اند و سایر ماموران در حال آزادسازی این نیروها هستند.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی از طبقات ساختمان پلاسکو بار دیگر شعله ور شده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.