یکشنبه 14th جولای 2013 , ساعت: 07:07کد مطلب : 47726 نسخه قابل چاپ
یک نماینده مجلس شورای اسلامی خبر داد

سئوال از وزیر خارجه به خاطر سیصد سفر خارجی مشایی

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مشائی بیش از ۳۰۰ سفر خارجی داشته است و وزیر امور خارجه باید توضیح دهد که این سفرها با چه مسئولیت و در چه راستایی صورت گرفته است.

به گزارش مهر، علیرضا سلیمی، نماینده محلات و دلیجان درباره طرح سئوال ده نماینده مجلس از علی اکبر صالحی ، وزیر امور خارجه کشورمان درباره نقش معاون و رییس دفتر سابق رییس‌جمهور در سیاست خارجی کشور ، گفت: این سئوال را البته چند ماه پیش مطرح کرده بودیم که امروز اعلام وصول شد.

وی افزود: این سئوال درباره سفر های آقای مشائی، رئیس دفتر سابق رئیس جمهور است و اینکه باید تکلیف این سفرها برای مردم روشن شود.

سلیمی اظهار داشت: گفته می شود مشائی بیش از ۳۰۰ سفر داشته است و باید مشخص شود آیا این سفرها با نظر وزیر امور خارجه صورت گرفته است و در این صورت مأموریت آقای مشائی چه بوده و دستاورد سفرها چه بوده است.

این نماینده امضا کننده طرح سئوال از وزیر امورخارجه خاطرنشان کرد: به هر حال سفر های رئیس دفتر سابق رئیس جمهور در راستای سیاست خارجی بوده است و سیاست خارجی نیز باید تحت کنترل وزیر امور خارجه باشد و ایشان باید در این خصوص توضیح دهد.

وی تأکید کرد: باید معلوم شود مشائی چه نقش و مسئولیتی داشته است وحتی اگر هم بگویند که رئیس جنبش عدم تعهد بوده است باز این سئوال مطرح است که آیا این تعداد سفر نیاز بوده است و چرا در گذشته دیگر مسئولان چنین سفرهایی را نداشته اند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.