یکشنبه 21st اکتبر 2012 , ساعت: 05:10کد مطلب : 27113 نسخه قابل چاپ
نامه شیرین عبادی به احمد شهید در پی اعتصاب غذای نسرین ستوده

زندانیان سیاسی در ایران از حقوق یک زندانی عادی هم محروم هستند

شیرین عبادی، مدافع حقوق بشر و برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳ با ارسال نامه ای به احمد شهید، گزارش گر ویژه سازمان ملل در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران در خصوص اعتصاب غذای نسرین ستوده، وکیل محبوس در زندان اوین توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم عبادی در نامه خود به آقای شهید، توجه این مقام سازمان ملل متحد را به وضعیت رو به وخامت زندانیان سیاسی در ایران جلب کرده است.

رونوشت نامه شیرین عبادی برای ناوی پیلای- کمیساریای عالی حقوق بشر-، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد قضات و وکلا، گزارش گر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت مدافعان حقوق بشر، گروه کار سازمان ملل در مورد بازداشت های خود سرانه و کانون وکلای بین المللی نیز ارسال شده است. متن نامه خانم عبادی به آقای شهید که در تاریخ ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۱ ارسال شده، به شرح زیر است:

جناب دکتر احمد شهید

گزارش گر ویژه سازمان ملل در رابطه با وضعیت حقوق بشر در ایران

همان گونه که مستحضرید، خانم نسرین ستوده مدافع حقوق بشر و وکیل دادگستری در یک دادرسی غیر عادلانه به ۶ سال حبس محکوم شد و اکنون بیش از ۲ سال است که در زندان به سر می برد.

وی در اعتراض به عدم اجرای آئین نامه اداره امور زندان ها و محرومیت از حقوق یک زندانی از جمله عدم دسترسی به تلفن و ایجاد انواع محدودیت ها برای ملاقات با فرزاندان خردسال خود و همچنین به مناسبت تشکیل پرونده کیفری و صدور قرار ممنوعیت خروج از کشور برای همسر و دختر ۱۲ ساله اش، از روز چهار شنبه ۱۷ اکتبر دست به اعتصاب غذا زده است.

بنابراین با اعلام مراتب ضمن هشدار نسبت به سلامتی نامبرده، توجه جنابعالی را به وضعیت رو به وخامت زندانیان سیاسی در ایران جلب می کنم و یاد آور می شوم که آنان حتی از حقوق و مزایای یک زندانی عادی نیز محروم هستند.

با تقدیم احترام

شیرین عبادی

مدافع حقوق بشر و برنده جایزه نوبل صلح در سال ۲۰۰۳

۲۷ مهر ماه ۱۳۹۱

رونوشت:

سرکار خانم پیلای، کمیساریای عالی حقوق بشر

گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد قضات و وکلا

گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت مدافعان حقوق بشر

گروه کار سازمان ملل در مورد بازداشت های خود سرانه

کانون وکلای بین المللی

 


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.