پنج‌شنبه 13th نوامبر 2014 , ساعت: 12:11کد مطلب : 69543 نسخه قابل چاپ
معاون وزارت ورزش ایران:

زنان اجازه ورود به ورزشگاه ها پیدا می‌کنند

رباب شهریان، معاون وزیر ورزش ایران در تازه‌ترین اظهار نظر در مورد ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفته که قرار است قسمتی از سالن‌های ورزشی به زنان اختصاص پیدا کند.
به گزارش بی بی سی معاون ورزش بانوان وزارت ورزش در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است: “با آقای داورزنی (رئیس فدراسیون والیبال ایران) صحبتی داشتیم و من گفتم که بحث حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مطالبات بانوان ایران است. اکنون نیز فشاری به ایران درباره بحث میزبانی مطرح شده است که در نهایت قرار شد سازماندهی کنیم تا قسمتی از سالن‌ها را برای مسابقات در اختیار دختران قرار دهیم که مشکلی هم برای میزبانی ایران پیش نیاید. جدیدترین تصمیم گرفته شده این است که قسمتی از سالن ورزشی در اختیار تماشاگران بانو باشد.”
روز گذشته محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال ایران گفته بود که باید مشکل حضور زنان در ورزشگاه‌ها حل شود.
او گفته بود: “والیبال ورزشی خانوادگی است و خانم‌ها هم این امکان را داشته باشند تا در سالن، مسابقه‌های والیبال را تماشا کنند از سویی دیگر شرایط سالن و رفت و آمدها به سالن و نحوه اسکان و رفتن‌ها در سالن باید متناسب با شان و جایگاه خانم‌های ایرانی باشد تا مشکلی پیش نیاید. خانم‌ها باید به سالن بیایند، مسابقه‌ها را تماشا کنند و بدون هیچ مشکلی بروند.”
فدراسیون جهانی والیبال در ابتدای این هفته با ارسال نامه ای به فدراسیون والیبال ایران، آرژانتین را به عنوان میزبان رقابت‌های نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. این در حالی بود که فدراسیون ایران مدعی بود که میزبانی این رقابت‌ها پیش از آن به ایران داده شده است.
شاهرخ شهناری، دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران هم در اظهار نظری جداگانه در مورد حضور زنان در ورزشگا‌ه ها گفته است که “سران نظام” هم با ورود زنان به سالن‌های ورزشی موافق هستند.
آقای شهنازی گفته است: “سران نظام موافق حضور بانوان با حفظ ارزش‌های اعتقادی در استادیوم‌ها و ورزشگاه‌ها هستند.”
تغییر میزبان رقابت‌های والیبال قهرمانی نوجوانان باعث شد رسانه‌های ایران آن را به دستگیری غنچه قوامی مرتبط بدانند، موضوعی که فدراسیون جهانی والیبال در اطلاعیه‌ای آن را رد کرد. فدراسیون جهانی والیبال تاکید کرده بود برای دست‌یابی زنان به حقوق برابر خود در ورزش تلاش خواهد کرد.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.