جمعه ۵ام اسفند ۱۳۹۰ , ساعت: ۱۲:۱۲کد مطلب : 1183 نسخه قابل چاپ

رژیم سوریه متهم به جنایت علیه بشریت شد

سازمان ملل متحد رژیم سوریه را به «جنایت علیه بشریت» متهم کرد.

سازمان ملل متحد با گردآوری لیستی از افراد بلندپایه رژیم سوریه که باید مورد تحقیق واقع شوند و در راس آن‌ها شخص بشار اسد رئیس جمهور سوریه قرار دارد و همچنین با اشاره به موضوع مورد هدف قراردادن کودکان توسط تک‌تیراندازان رژیم بعث سوریه٬ دولت این کشور را به جنایت علیه بشریت متهم کرد.

به گزارش سایت ملیمذهبی در گزارشی که سازمان ملل در این رابطه منتشر کرده به کشته و زخمی شدن روزنامه‌نگاران مختلف در سوریه نیز اشاره شده است.

در بخشی از این گزارش آمده استسرویس‌های امنیتی به صورت سیستماتیک اقدام به دستگیری زخمی‌شدگان در بیمارستان‌ها می‌کنند و آن‌ها را مورد بازجویی قرار می‌دهند و غالباً به علت احتمال حضور آن‌ها در اعتراضات خیابانی و یا شرکت در فعالیت‌های نظامی تحت شکنجه نیز واقع می‌شوند

لازم به ذکر است لیست مقامات سوری که گفته می‌شود در سرکوب‌های اخیر این کشور دست داشته‌اند تا اتمام زمان تحقیقات توسط دادگاه بین‌المللی حقوق بشر دربسته خواهد ماند.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.