پنج‌شنبه 31st اکتبر 2013 , ساعت: 01:10کد مطلب : 53990 نسخه قابل چاپ
مرکز آمار:

روند افزایش تورم کند شد

مرکز آمار ایران اعلام کرد: درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به مهرماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۶٫۲ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به شهریورماه سال جاری که ۳۶ درصد بود، افزایش یافته و نشان دهنده کند شدن روند افزایش نرخ تورم است.

به گزارش ایرنا، مرکز آمار ایران در گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوار های شهری کشور در مهرماه سال ۹۲ براساس سال پایه جدید (سال ۱۳۹۰) همچنین اعلام کرد: شاخص کل در مهرماه سال ۹۲ عدد ۱۷۲٫۶ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۲٫۳ درصد است که نسبت به همین اعلام در ماه قبل (۳۷) کاهش چشمگیری یافته است.

براساس این گزارش، شاخص گروه عمده ˈخوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیاتˈ در این ماه به رقم ۲۱۳٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۳ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی ˈخوراکی هاˈ در ماه مورد بررسی به عدد ۲۱۱٫۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۴ درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی ˈخوراکی هاˈ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۶٫۲ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۵۲ درصد است.

شاخص گروه عمده ˈخوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیاتˈ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۶٫۷ درصد رشد نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به مهرماه ۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵۳٫۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به شهریورماه ۹۲ (۵۳٫۹) کاهش یافته است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، شاخص گروه عمده ˈکالاهای غیرخوراکی و خدماتˈ در مهرماه امسال به رقم ۱۵۸٫۴ رسید که ۱٫۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد.

میزان افزایش شاخص گروه عمده ˈکالاهای غیرخوراکی و خدماتˈ نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۶٫۵ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به مهرماه سال ۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۲۹٫۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماه منتهی به شهریورماه سال جاری (۲۹٫۴) افزایش یافته است.

 


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.