دوشنبه 29th سپتامبر 2014 , ساعت: 04:09کد مطلب : 67716 نسخه قابل چاپ
تکذیب تیتر کیهان از سوی دفتر رییس جمهور:

روحانی نگفت هر توافقی با ۱+۵ باید به تصویب مجلس برسد

روابط عمومی دفتر رییس جمهوری طی اطلاعیه‌ای تیتر یکی از روزنامه‌های سراسری را تکذیب کرد.
 به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، این روزنامه(کیهان) به نقل از دکتر روحانی در مصاحبه با سی‌ان‌ان نوشته بود: هر گونه توافق با ۱+۵ باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

این در حالی است که دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در بخشی از این گفت‌وگو و در پاسخ به سوال مجری شبکه سی‌ان‌ان آمریکا در خصوص احتمال همراهی نکردن کنگره با رییس جمهور آمریکا در صورت وصول به توافق، تاکید کرده بود که دولت‌ها مسئول پیگیری و اجرای توافقات در داخل کشور خود هستند و چه بسا در ایران نیز وقتی به توافق رسیدیم لازم باشد احتمالا مجلس شورای اسلامی اقداماتی را انجام دهد.

رییس جمهوری همچنین پیش از این در جمع خبرنگاران رسانه‌های بین المللی در نیویورک و در پاسخ به سوالی درباره وجود اختلاف نظر در داخل ایران درباره توافق هسته‌ای، گفته بود: خیلی طبیعی است که در مسئله مهمی مانند موضوع هسته‌ای، نظرات در سطح کشور خیلی یکسان نباشد و موافقین و مخالفینی وجود داشته باشد اما مذاکرات با پشتوانه قاطبه مردم انجام می‌شود و همه مسئولین عالی رتبه نظام به ویژه مقام معظم رهبری از این تیم و مذاکرات حمایت می‌کنند و تنها راه منطقی هم مذاکره خواهد بود.

رییس جمهوری افزود: اگر دو طرف به توافق برسند، هر کدام در زمینه مسائل داخلی خود مسئولیت‌هایی دارند که باید آن مسئولیت را بر عهده گیرند و آن را به اتمام برسانند.

دکتر روحانی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات لازم از سوی آمریکا و ایران پس از حصول توافق هسته‌ای نیز گفت: هر دولتی مسئول کار و مسائل داخلی خود است؛ اینکه آمریکا وقتی با ما توافق می‌کند، چه کارهایی در داخل باید انجام دهد، مربوط به خودش است. ما هم در صورتی که توافق حاصل شود باید اقداماتی به خصوص در حوزه مجلس شورای اسلامی انجام دهیم و با نمایندگان صحبت کنیم.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.