یکشنبه 5th آگوست 2012 , ساعت: 03:08کد مطلب : 18793 نسخه قابل چاپ
عبدالله نوری در دیدار با بهاره هدایت تاکید کرد

رفع حصر رهبران جنبش سبز و آزادی زندانیان سیاسی نقطه آغاز رفع بحران

عبدالله نوری با بهاره هدایت از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در روزهایی که از زندان به مرخصی آمده بود دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش سایت ملی-مذهبی در این دیدار که در منزل بهاره هدایت انجام شد، بهاره هدایت از روند قضایی پرونده خود گزارشی ارائه کرد. وی در ادامه، عدم ارتباط واقعی وموثر با آنچه در بطن جامعه می گذرد را مشکل جدی و قابل توجه اکثر زندانیان، خصوصا زندانیان سیاسی دانست و گفت عدم آگاهی کامل از اطلاعات و اخبار دقیق ومحدودیت کامل در امکان گفتگو و تبادل نظر با عموم مردم و نخبگان باعث می شود اگرزندانیان موضعی نسبت به تحولات و یا رویکرد فعالین سیاسی اعلام کنند چه بسا با واقعیات و مشکلات جامعه کاملا منطبق نباشد، زیرا برای هراعلام نظر و موضعی لازم است کاملا نسبت به آنچه در فضای عمومی جامعه و مناسبات سیاسی آن می گذرد اشراف کامل وجود داشته باشد. وی در ادامه افزود من برای دفاع از حقوق مردم و با اراده خود مسیرم را انتخاب کرده ام و برای نظرات و دیدگاه های خودم نسبت به تحولات امروز ایران با عنایت به محدود بودن اطلاعاتم در داخل زندان برتری و شأنی فراتراز نظرات دوستان و فعالانی که خارج زندان در حال فعالیت هستند قائل نیستم. وی در ادامه سئوالاتی در خصوص پیشنهاد تشکیل اتاق فکراصلاحات و لزوم خارج شدن اصلاح طلبان از شرایط سکونی که در آن قرار دارند و دیگر نظرات مطرح شده توسط عبدالله نوری، مطرح کرد.

در ادامه عبدالله نوری با ابراز خوشحالی از حضور چند روزه  بهاره هدایت در کنار همسر و خانواده با بیان اینکه دوستان و عزیزان دربند و خانواده های صبور آنها دوران سخت و مشکلی را می گذرانند، برای تسریع آزادی تمام زندانیان بی گناه و رفع حصر رهبران بزرگوار  جنبش سبز آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی دعا کرد و اقدام و گشایش حکومت در جهت آزادی همه این دلسوزان و نخبگان کشور را نقطه عطفی در آغاز رفع بسیاری از بحران های موجود دانست. وی همچنین گزیده ایی از پیشنهاد خود مبنی بر تشکیل اتاق فکر اصلاحات بیان داشت و آنرا برای خروج از حالت بی عملی و ناامیدی و ایجاد انسجام و تدوین برنامه برای آینده اصلاحات و جنبش سبز لازم و ضروری دانست. عبدالله نوری در پایان همچنین اهمیت ارتباط و همدلی فعالان اصلاح طلب و جنبش سبز با مردم خصوصا طبقات محروم و همراهی با مشکلات فراوان آنها را مورد تاکید قرار داد.

خاطرنشان می شود بهاره هدایت که برای  مداوای بیماری خود به مدت سه روز به مرخصی استعلاجی آمده بود به زندان بازگشت.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.