چهارشنبه 11th جولای 2012 , ساعت: 09:07کد مطلب : 16136 نسخه قابل چاپ
دادگاه تجدید نظر اعلام کرد:

رضا شهابی شش سال در زندان

رضا شهابی، فعال کارگری و عضو سندیکای شرکت واحد و اتوبوسرانی تهران و حومه از سوی دادگاه انقلاب شعبه تجدید نظر استان تهران به شش سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش هرانا، مسعود شفیعی گفت: «حکم هنوز رسما ابلاغ نشده است و من زمانی که پیگیر بودم در دفا‌تر دادگاه متوجه شدم که تائید حکم ایشان ثبت شده است.»

وی در خصوص امکان اعتراض مجدد و اعمال ماده ۱۸ در مورد این فعال کارگری گفت: «اعمال ماده ۱۸ زمانی قابل استفاده است که حکم خلاف شرع باشد و با موافقت ریاست قوه قضائیه، کار مشکلی است، انشالله پس از ابلاغ رسمی با آقای شهابی هماهنگ می‌کنیم و اگر لازم بود این کار را نیز انجام می‌دهیم.»

و در پایان در خصوص صدور چنین حکم سنگینی با توجه به بیماری آقای شهابی اعلام داشت: «اعتقاد من این بود که قطعا اگر دقت بیشتری بخرج می‌دادند این حکم با توجه به بیماری‌اش می‌توانست نقض شود.»

همسر این زندانی نیز  ضمن تائید خبر محکومیت ایشان در مورد وضعیت فعلی وی اعلام داشت ایشان کماکان در بیمارستان بستری هستند و در انتظار جراحی بسر می‌برند.

رضا شهابی، فعال کارگری، عضو سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران و از مسئول سابق واحد کارگری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران پیش‌تر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی صلواتی به اتهام تبلیغ علیه نظام به یکسال حبس و هم چنین به اتهام تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی نیز به پنج سال حبس محکوم شده بود وی همچنین در این حکم به ۵ سال ممنوعیت از فعالیت سندیکایی و هفتاد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.


برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.