شنبه 21st سپتامبر 2013 , ساعت: 11:09کد مطلب : 51887 نسخه قابل چاپ
به علت آلودگی هوا

رشد سرطان در کشور به علت آلودگی هوا نگران کننده شده است

رسول خضری٬ عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نسبت به افزایش آمار کاهش سن مبتلایان به بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا هشدار داد.

آقای خضری روز جمعه (۲۹ شهریور) در گفتگو با سایت «خانه ملت» با انتقاد از وضعیت آلودگی هوا٬ گوگرد ناشی از احتراق بنزین و گازوئیل را برای شهری مثل تهران بسیار «آسیب‌زا» دانسته است.

وی افزوده «بیماری‌های سرطانی اعم از ریه، پوست یا خون همچنین بیماری آسم از جمله مشکلاتی است که درپی افزایش آلودگی هوای تهران به وجود می‌آید که متاسفانه روبه افزایش است.»

خضری اضافه کرده که «متاسفانه آهنگ رشد ابتلا به سرطان و بیماری‌های ناشی از آلودگی هوا رشد قابل توجهی داشته به گونه‌ای که سن ابتلا به این بیماری‌ها نیز پایین آمده است.»

مرکز تحقیقات سرطان در سال ۱۳۹۰ اعلام کرده که سرطان در ایران رشدی ۱۸۱ درصدی داشته و سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده ایران دارای بالا‌ترین میزان شیوع سرطان در خاورمیانه است.

از آلودگی هوا٬ کود‌های شیمیایی وارداتی از چین و پارازیت‌ها به عنوان سه عامل اصلی شیوع سرطان در ایران نام برده می‌شود.

۲۴ آذر ماه سال گذشته نیز یحیی رحیم‌صفوی٬ مشاور ارشد آقای علی خامنه‌ای با «عجیب» توصیف کردن افزایش بیماری‌های صعب‌العلاج در ایران٬ خواستار آغاز تحقیقاتی در این‌ زمینه شده بود.


حوزه :
برچسب ها :
  1. ناظر

    ظاهرا بهارستان نشینان هم متوجه تغییر اوضاع زمانه شده اند ، والا اظهار نگرانی برای این قبیل مسائل فرعی که به تعبیر بزرگان موجب غفلت از ذشمنان میشود و ایضا سیاه نمایی ، سابقه نداشته است . البته معلوم و مبرهن است که مقصر هم تنها محمود احمدی نژاد است و لاغیر .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.