جمعه 13th آوریل 2012 , ساعت: 10:04کد مطلب : 5387 نسخه قابل چاپ
علی‌رغم وعده‌های قبلی دستگاه قضایی:

رسول بداقی به مرخصی نیامد

رسول بداقی معلم زندانی علی‌رغم وعده‌های قبلی به مرخصی نیامد.

بنا به اخبار دریافتی از سوی سایت ملی–مذهبی، از مدت ها قبل قرار بود این معلم زندانی طی هفته جاری به مرخصی بیاید. اما این معلم زندانی که از ابتدای حبس‌اش تا‌کنون به مرخصی نیامده هم چنان در زندان باقی ماند و خانواده‌اش چشم انتظار نگاه به در دوختند.

شایان ذکر است وی مدتی پیش پس از ۲۱ سال خدمت در آموزش و پرورش ایران با حکمی قطعی رسما از آموزش و پرورش اخراج شد.

وی پس از آن طی نامه‌ای نوشت:

در طول ۲۱ سالی که از پیشینه من در کار معلمی گذشته است، از دورترین روستاهای کشور گرفته تا پایتخت ایران در سال‌های نخست کارم پی برده‌ام که این سیستم راه به ویرانه دارد و روح و روان و جسم و جان جوانان این مرز و بوم را به نابودی بیشتر خواهد کشاند از این رو از همان آغاز کار معلمی مبارزه با گردانندگان این سیستم را پیشه خود ساختم . از طرفی حاکمیت زورگویان و بی‌خردان جز سرکوب و کشتار و شکنجه و زندانی کردن، راه دیگری را نمی‌دانند و در پیش نمی‌گیرند.

وی در بخش دیگری از این نامه گفته بود :

اینجانب ضمن محکوم کردن ارعاب، تهدید و احضار معلمان کشور به‌ویژه اعضای کانون صنفی معلمان، از همکاران خود در سراسر کشور امید پشتیبانی دارم تا با همبستگی میان معلمان و سایر اقشار جامعه بتوانیم به یک حاکمیت مردمی دست یابیم.

گفته می‌شود یکی از علل مخالفت با مرخصی این معلم زندانی هراس احتمالی از استقبال از وی در آستانه روز معلم بوده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.