دوشنبه 9th جولای 2012 , ساعت: 10:07کد مطلب : 15740 نسخه قابل چاپ
جواد شمقدری در یک برنامه زنده تلویزیونی عنوان کرد

رد پای شریعتی در بحران سینمای کشور

جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی یکی ار ریشه های بحران در سینمای کشور را تفکر شریعتی دانست.

به نوشته سینما پرس جواد شمقدری، رئیس سازمان سینمایی، در برنامه‌ی زنده‌ی تلویزیونی «دو نیم ساعت»، هشتم تیرماه ۹۱ درباره ریشه بحران‌ها در سینمای ایران گفت: حضور من باعث شد تفکر و گروهی که ۳۰ سال سینمای ایران را در سیطره داشت به کنار برود، این ها حتی در صدا و سیما هم ریشه و سابقه داشتند و تعدادی از آنها از صدا و سیما به سینما آمده بودند، این گروه هرگز در این ۳۰ سال گروه مزاحمی نداشت، آنها می‌دانستند زمانی که من وارد معاونت سینمایی شوم با آنها همراهی نمی‌کنم، فکر خود و عقبه خود را دارم. من به نکته‌ای اشاره کنم که پیشتر عنوان نشده، این اختلاف نظر از اختلاف دو تفکر می‌آید تفکر شهید مطهری و تفکر دکتر شریعتی. من همشهری دکتر شریعتی هستم، کتابهایشان را هم مطالعه کرده‌ام، اما از نظر فکری و عقیدتی با شهید مطهری نزدیکترم. این دو تفکر حالا صاحب عقبه سیاسی، منافع و اهدافی شده که با هم اختلاف دارد، در حالی که آن دو بزرگوار با هم مشکل نداشتند و خاطرم هست که شهید مطهری را در مراسم چهلم دکتر شریعتی در مشهد دیدم.


 1. حمید

  جناب شمقدری یا مزد تلاش خود در کنار زدن “تفکر” در سینما و تلویزیون را تمام و کمال نگرفته است ، یا نگران است که فرج سلحشور که هم سلحشور است و هم زبان و ادبیاتش به زبان قدرت حاکم نزدیکتر است ، به جلوه گری ادامه دهد ، که میدهد ، و باعث شود که جناب شمقدری آن طور که باید و شاید دیده نشود . به همین جهت لازم دیده که تذکری بدهد و از نام شریعتی و مطهری هم مایه بگذارد .

 2. واقعا اینقدر کج فهمین ؟
  بعد اون بالا عکس چهار تا متفکرو زدین ؟
  خودش گفته به نظرش نه شریعتی بلکه اونایی که کاسه ی داغ تر از آشش شدن دلیل مشکلاتن
  که البته قابل بررسیه
  نه حالا این شد تیتر ؟
  بعد اسم خودتونو میذارین روشنفکر ؟
  فقط تاسف

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.