چهارشنبه 22nd می 2013 , ساعت: 10:05کد مطلب : 44611 نسخه قابل چاپ
اعتراض اردشیر امیر ارجمند به مهندسی انتخابات ریاست جمهوری

رد صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری استمرار کودتای سال ۸۸ است

اردشیر امیرجمند، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در گفت و گو با سایت کلمه  گفت: رد غیرقانونی صلاحیت های کاندیداهای ریاست جمهوری، استمرار کودتای سال ۸۸ و شلیک بر پیکر نیمه جان جمهوریت در ایران است.

مشاور ارشد میرحسین موسوی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان به صورت روشن و واضح از حدود صلاحیت خود تخطی کرده خاطرنشان کرد: شورای نگبهان حق ندارد به صورت گرینشی و خودسرانه و بدون رعایت اصول و موازین بنیادین حقوقی هرگونه که میخواهدقانون اساسی را تفسیر و اجرا کند.به همین دلیل چنین تصمیماتی فاقد اعتبار حقوقی است.

به گفته ی این استاد حقوق، شورای نگهبان به جای حفاظت از حقوق مردم تبدیل به نهادی شده که مانع تحقق دموکراسی و حق تعیین سرنوشت مردم است و از قانون بر علیه حق و عدالت و تنها به عنوان ابزار خشونت استفاده می شود.

 مهندسی انتخابات قبل از انتخابات آغاز شده است

وی با بیان اینکه شورای هماهنگی راه سبز امید به صورت قاطع و جدی این عمل غیرقانونی را محکوم می کند تصریح کرد: عواقب این نوع رفتارهای غیرقانونی مستقیما به عهده ی رهبر جمهوری اسلامی است که با حمایت غیر موجه و غیر اصولی از اقدامات غیر قانونی شورای نگهبان راه تحقق دموکراسی و مردم سالاری را در ایران مسدود کرده است.

امیرارجمند معتقد است مهندسی انتخابات قبل از انتخابات آغاز شده است واصولا اقتدارگرایان از برگزاری انتخابات به صورت دموکراتیک واهمه دارند و مایل به ایجاد فضای بحث و گفت و گو در جامعه نیستند و همچنین از انتخاب شدن آقای هاشمی مطمئن بودند و طبیعی بود که مانع حضور ایشان شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد که انتخابات بدون آقای هاشمی فاقد حداقل های مورد نیاز برای یک انتخابات رقابتی است و در صورت ادامه ی این وضعیت انتخابات بی معنا خواهد بود.

 

0

  1. بهار

    رد صلاحیت آقای رفسنجانی تعجب برانگیز نیست. تمامی شواهد نشان می داد ولی فقیه حاضر به تمکین نیست. من تعجبم از نیروهای اصلاح طلب و ملی مذهبی می باشد که بلافاصله تسلیم شده اند. من اینجا هدفم تبلیغ برای حزب نیست. اما بروید سرمقاله های “نامه مردم” ارگان حزب توده ایران را در سه شماره اخیر بخوانید تا متوجه شوید که این وضعیت قابل پیش بینی بود. منتها همه سرگرم بحث بیهوده ای مبنی بر شرکت کردن یا نبودن به نفع و یا ضرر رقسنجانی بودند و به مسئله رد صلاحیت ها و عزم ولی فقیه برای عدم تمکین توجه نکردند. بروید این مقالات را بخوانید وتا متوجه شوید کار تمام نشده است. باید جنبش اجتماعی را فعال کرد. باید از تمامی ابزارهای موجود برای عقب راندن ولی فقیه استفاده کرد. تسلیم نشوید. اتفاقا همین الآن وقت مبارزه می باشد. آقای دکتر معین را به خاطر دارید. باید فشار اجتماعی را به ولی فقیه وارد کرد. رژیم شکننده تر از آن است که تاب مقاومت داشته باشد. ما می توانیم پیروز شویم. بدنه اجتماعی را فعال کنید. اراده مردم کوینده تر از هر نیرویی دیگر است. این وظیفه تمامی نیروهای مترقی است که وارد این عرصه شوند. جنبش مردمی قوی است. تسلیم نشوید. به مبارزه بر علیه این تصمیم شورای نگهبان برخیزیم. باید از تمامی وسایل ارتباط جمعی استفاده کرد و مردم را در ایران هشدار داد. باید تظاهرات در خارج از کشور ترتیب داد. تسلیم نشوید. این مبارزه تازه آغاز گردیده است. صحنه انتخابات را باید به صحنه مبارزه با رژیم ولایت فقیه تبدیل کرد. بپاخیزیم و میهن خود را از وضعیت وحشتناک کنونی نجات بدهیم. مبارزه ادامه دارد.

    0

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.