دوشنبه 2nd آوریل 2012 , ساعت: 01:04کد مطلب : 3962 نسخه قابل چاپ
رییس دانشگاه از سوی وزارت آموزش عالی تقدیر شد

رتبه اول اسلامی کردن دانشگاه‌ها برای دانشگاه علامه طباطبایی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه علامه طباطبایی به دلیل کسب رتبه برتر در اجرای سیاست های اسلامی کردن دانشگاه های کشور تقدیر کرد.

کامران دانشجو، وزیر علوم، در مراسمی با حضور بیش از چهل تن از روسای دانشگاه های کشور از صدرالدین شریعتی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، به دلیل اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه تفکیک جنسیتی دانشجویان قدردانی کرد.

به گزارش دانشجونیوز، صدر الدین شریعتی، رییس دانشگاه علامه طباطبایی، از پیشگامان اجرای طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه های کشور نقش عمده ای در اعمال فشار و محرومیت از تحصیل شمار زیادی از دانشجویان و اخراج اساتید منتقد ایفا کرده است.

وی همچنین در آذر ماه امسال، با پایان‌یافتن ماموریت پژوهش‌گاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در بازنگری سرفصل‌های علوم انسانی، از سوی وزارت علوم مامور بازنگری در محتوا و منابع دروس رشته‌های علوم اجتماعی، علوم تربیتی، روان‌شناسی، اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی و سایر رشته‌های علوم انسانی شده است.

از دیگر اقدامات صدرالدین شریعتی برنامه‌ریزی برای راه اندازی پردیس دخترانه دانشگاه علامه طباطبایی ظرف دو سال آینده است. وی در این زمینه گفته است: «با راه اندازی این پردیس می‌خواهیم به دانشجویان دختر حرمت بیشتری دهیم و حتی استادان خانم را هم در پردیس دختران جذب می کنیم

تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه طباطبایی

در آغاز سال تحصیلی طرح تفکیک جنسیتی در کلاس های دروس عمومی و دروس اختصاصی دانشگاه علامه طباطبایی به شکلی جدی اجرایی شد.

اکثر دروس ارائه شده در دانشکده علوم ارتباطات و علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی برای دانشجویان پسر و دختر تفکیک و تعداد اندک کلاس هایی که به صورت مشترک برای همه دانشجویان برگزار می شود، با اساتید مردی که دانشگاه در گروه سفید قرار داده ارائه شده است. در دیگر دانشکده های دانشگاه علامه طباطبایی نیز اکثر دروس با تفکیک جنسیتی ارائه شده است.

به گزارش منابع خبری، صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه که از یاران نزدیک احمدی‌نژاد و مشایی است، در دستوری محرمانه به رؤسای دانشکده‌های این دانشگاه، فهرست‌های سه‌گانه‌ای از استادان دانشگاه تهیه کرده که شامل لیست‌های سفید، خاکستری و سیاه می‌شود. او نام برخی از استادان مرد برجسته و خوشنام دانشگاه که به مدیریت او انتقاد دارند در لیست سیاه قرار داده و دستور ممنوعیت تدریس آنها در کلاس‌های دخترانه را صادر کرده است.

با رسانه ای شدن موضوع تفکیک جنسیتی در دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات، در ١۴ شهریور ماه ستون جنسیت در قسمت دروس ارائه شده از روی سایت این دانشگاه حذف ولی همچنان دروس برای دانشجویان زن و مرد به شکلی جداگانه ارائه شد.

ابلاغیه جدید به حراست برای برخورد با دانشجویان دختر

در مهرماه امسال هم زمان با اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه طباطبایی، حراست این دانشگاه روال جدیدی را در دخالت در امور شخصی دانشجویان پیش گرفت.

حراست مرد دانشگاه از ورود دانشجویان دختر با ناخن های لاک زده، صندل، لباس های رنگ روشن و موهای مش کرده جلوگیری کرده و در پاسخ به اعتراض دانشجویان دختر حراست این دانشگاه اعلام کرده که این ابلاغیه جدید است. ابلاغیه ی پوششی که تنها به حراست دانشگاه ابلاغ شده است.


  1. محمد

    مجلسم تفکیک جنسیتی کنن

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.