جمعه 2nd آگوست 2013 , ساعت: 02:08کد مطلب : 48685 نسخه قابل چاپ
معاون بهره‌برداری سد نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان:

راننده مینی بوس و ناخدای بار به خاطر حادثه کارون بازداشت شدند

در پی حادثه روز چهارشنبه در دریاچه سد کارون۳ از ۱۷ نفر سرنشین مینی‌بوس غرق شده ۱۲ نفر غرق شدند.

معاون بهره‌برداری سد نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان با اعلام خبر فوق به خبرنگار ایسنا گفت: در حادثه غرق‌شدن مینی‌بوس که توسط بارج (کشتی مسطح بزرگ) جابه‌جا می‌شد راننده مینی‌بوس و چهار مرد نجات پیدا کردند اما متاسفانه سه پسربچه، پنج زن و چهار دختر غرق شدند.

وی با اشاره به این‌که درحال حاضر مراحل قضایی و قانونی این حادثه طی می‌شود، گفت: هم ناخدای بار و هم راننده مینی‌بوس بازداشت هستند. راننده مینی‌بوس از این لحاظ که هنگامی که سرنشینان داخل مینی‌بوس بودند ماشین را رها کرده مقصر اصلی است و کارشناسان رسمی باید دراین مورد نظر دهند.

معاون بهره‌برداری سد نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان با تاکید بر تعهداتی که پیمانکاران در موضوع حمل‌ونقل دارد، گفت: بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی از سمت مینی‌بوس این حادثه را رقم زده و برای بارج که مسیر کوتاهی را با سرعت محدود در پنج دقیقه طی می‌کند حادثه‌ای رخ نداده است.

جعفری با اشاره به این‌که جزییات فوری و قضایی این حادثه روشن نیست، گفت: کارشناسان رسمی باید دراین مورد نظر دهند اما آنچه روشن است این است که راننده مینی‌بوس سهل‌انگاری کرده و با توجه به گواهینامه موجود وی حق مسافرکشی نداشته و مینی‌بوس هم بیمه بدنه نداشته است.

وی با اشاره به این که مسافران مینی‌بوس اهل روستای میراحمد غریبی‌ها بودند گفت: این اتفاق در ساعت ۱۶:۳۰ روز گذشته (چهارشنبه) در ایستگاه سادات حسینی سد کارون ۳ که یکی از سه ایستگاه موجود است رخ داده است.

معاون بهره‌برداری سد نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان تاکید کرد: بارج‌ها با سرعت محدود تردد دارند و از صبح تا غروب مسافران را جابه‌جا می‌کند و در شهر نیز به طور اورژانسی رفت‌وآمد دارند.

روز گذشته هنگام تحویل‌گرفتن یکی از بارج‌ها در ایستگاه سادات حسینی دریاچه سد کارون ۳، یک مینی‌بوس که در حالت دنده خلاص بود جابه‌جا شده و بخشی از آن در دریاچه افتاده است که این حادثه منجر به غرق‌شدن ۱۲ نفر از ۱۷ سرنشین ماشین شده است.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.