دوشنبه 28th می 2012 , ساعت: 10:05کد مطلب : 10652 نسخه قابل چاپ
توسط هيأت رسيدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد:

رأی «تعطیلی دایم» خانه سینما

هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به تعطیلی دائمخانه سینما رأی داد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بامداد دوشنبه هشتم خرداد۱۳۹۱ گزارش داد این هیأت اعلام کرده است در صورت ادامه فعالیت خانه سینما با این تشکل برخورد خواهد شد.

بر پایه این گزارش، نشست هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی با توجه به دادنامه شعبه اول دیوان عدالت اداری که صلاحیت رسیدگی به وضعیت خانه سینما را منوط به بررسی و اعلام نظر قطعی این هیأت دانسته بود، تشکیل شده است.

در حالی هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به تعطیلی دائم خانه سینما رأی داده که فرهاد توحیدی، رئیس هیأت مدیره خانه سینما از آغاز فعالیت دوباره این تشکل سینمایی خبر داده است.

به گزارش رادیو زمانه، دیوان عدالت دارای یک هفته پیش اعلام کرده بود رأی انحلال خانه سینما که پیشتر از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده بود، دارای ایراد شکلیاست.

اکنون در حالی هیأت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران به تعطیلی دائمخانه سینما رأی داده است که فرهاد توحیدی، رئیس هیأت مدیره خانه سینما از آغاز فعالیت دوباره این تشکل سینمایی خبر داده است.

چند روز پیش نیز محمدمهدی عسگرپور، مدیرعامل خانه سینما گفته بود ‌خانه سینما از ابتدا منحل نبوده و فقط فعالیت‌های آن متوقف شده بود.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که علی‌رضا سجادپور، مدیرکل نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با روزنامه شرق گفته است: “از نظر ما هنوز تعطیلی خانه سینما برقرار و قطعی است.”

بر پایه آن‌چه که محمدجعفر منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کرده در پرونده انحلال خانه سینما موازین قانونیرعایت نشده است.

مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گویند رأی دیوان عدالت اداری به معنای لغو حکم انحلال نیست بلکه تنها یک ایراد بر شکل کار است و حکم انحلال همچنان باقی است.


حوزه :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.