سه‌شنبه 19th مارس 2013 , ساعت: 11:03کد مطلب : 39718 نسخه قابل چاپ

دیدار اعضای ادوار تحکیم با خانواده عبدالله مومنی و حسن اسدی

در آستانه نوروز، جمعی از اعضای سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) با دبیرکل و خانواده های دو عضو دربند این سازمان دیدار کردند.

به گزارش ادوار نیوز، روز گذشته شماری از اعضای سازمان ادوار تحکیم وحدت با حضور در منزل دکتر احمد زیدآبادی دبیرکل این سازمان که در مرخصی به سر می برد با وی دیدار و گفتگو کردند.

دکتر احمد زیدآبادی،عضو شورای فعالان ملیمذهبی، روزنامه‌نگار و دبیرکل سازمان ادوار تحکیم وحدت تنها ساعاتی پس از انتخابات مناقشه برانگیز ریاست‌جمهوری سال ١٣٨٨، بازداشت شد.

زیدآبادی از سوی دادگاه انقلاب به شش سال زندان، پنج سال تبعید به گناباد و محرومیت مادام‌العمر از هر گونه فعالیت سیاسی و شرکت در احزاب و هواداری و مصاحبه و سخنرانی و تحلیل حوادث، به صورت کتبی یا شفاهی، محکوم شده‌است و هم اکنون با قید وثیقه به مرخصی آمده است.

وی برنده جایزه قلم طلایی سال ٢٠١٠ موسسه جهانی مطبوعات و جایزه جهانی آزادی مطبوعات سازمان یونسکو و گیامورو کانو در سال ۲۰۱۱ است.

روز گذشته همچنین در دیدارهای جداگانه اعضای سازمان ادوار تحکیم وحدت با خانواده عبدالله مومنی عضو ارشد و سخنگو و حسن اسدی زیدآبادی، عضو شورای مرکزی این سازمان که در زندان اوین به سر می برند، دیدار کردند.

در دیدارهای انجام شده، اعضای سازمان ادوار تحکیم وحدت ضمن پاسداشت مقاومت و پایداری این دو عضو زندانی، ابراز امیدواری کردند که در آستانه سال جدید مقام های قضایی و امنیتی شرایط آزادی آن ها و حضور در کنار خانواده های خود را فراهم آوردند.

فاطمه آدینه وند همسر عبدالله مومنی و عاطفه همسر حسن اسدی زیدآبادی نیز در خصوص آخرین وضعیت این دو زندانی توضیحاتی را ارائه دادند.

عبدالله مومنی، رییس شورای مرکزی و سخنگوی سازمان ادوار تحکیم وحدت روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در ستاد شهروند آزاد متعلق به حامیان مهدی کروبی دستگیر و راهی زندان شد. مومنی نیز از سوی دادگاه انقلاب به ۴ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شده و اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد.

وی تنها یک بار در فروردین ماه ۸۹ به مرخصی آمد و از آن زمان تاکنون به دلیل نوشتن نامه افشاگرانه از داخل زندان از مرخصی محروم بوده است.

حسن اسدی زیدآبادی مسوول کمیته حقوق بشر سازمان ادوار تحکیم وحدت نیز در ۳۱ مرداد ماه سال ۸۹ برای دومین از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رییس‌ جمهور، شرکت در تجمعات غیرقانونی و تشویش اذهان عمومی از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده است.

این عضو ارشد سازمان ادوار تحکیم وحدت از آن زمان تاکنون تنها دوبار به مرخصی کوتاه مدت آمده است.


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.