دوشنبه 19th ژانویه 2015 , ساعت: 10:01کد مطلب : 72765 نسخه قابل چاپ
ساعاتی پیش

دکتر علیرضا رجائی به مرخصی آمد

دکتر علیرضا رجائی زندانی سیاسی امروز ۲۹ دیماه ۹۳ به مرخصی آمد، پیشتر گزارش شده بود که پدر و مادر رجائی به دلیل بیماری امکان ملاقات با او را ندارند و پدرش بیمار و در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. علیرضا رجایی از فعالان ملی-مذهبی ایران، مدیر انتشارات گام نو و مدیر گروه سیاسی هیأت تحریریه روزنامه‌های جامعه، توس و نشاط بوده است.
به گزارش ملی – مذهبی وی در انتخابات مجلس ششم ۱۳۷۸ کاندیدای ائتلاف نیروهای ملی-مذهبی در تهران بود و بر اساس نتایج انتخابات در ردهٔ بیست‌وهشتم قرار گرفته و به مجلس راه یافت، اما پس از بازشماری آراء توسط شورای نگهبان و ابطال ۸۰۰ هزار رأی مردم تهران از فهرست نامزدهای منتخب حذف شده و جای خود را به غلامعلی حداد عادل داد.
رجائی نخستین بار در سال ۱۳۷۹ به همراه جمعی از نیروهای ملی مذهبی با اتهام براندازی بازداشت شد و ماه‌ها در زندان ۵۹ سپاه پاسداران به سر برد در سال ۱۳۸۱ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی حداد به اتهام عضویت در ائتلاف نیروهای ملی_مذهبی و اقدام علیه امنیت ملی و نیز تبلیغ علیه نظام، به ۴ سال حبس و ۵ سال محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی محکوم شد، که این محکومیت در دادگاه تجدید نظر به ۳ سال زندان کاهش یافت
وی بار دیگر در جریان حوادث پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از چندی آزاد شد اما مجدداً در تاریخ ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰ به اتهام ارتکاب جرایم امنیتی بازداشت شد و تاکنون زندانی است


مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.