جمعه 25th اکتبر 2013 , ساعت: 07:10کد مطلب : 53698 نسخه قابل چاپ

دومین زنجیره انسانی برای نجات کارون تشکیل شد

دومین زنجیره انسانی برای نجات رودخانه کارون در اهواز تشکیل شد.

به گزارش فارس  در این زنجیره انسانی شمار زیادی از دوستداران محیط زیست روز پنجشنبه همزمان با عید غدیر با تجمع در ساحل رودخانه کارون در شهر اهواز ، دومین زنجیره انساانی برای نجات کارون را تشکیل دادند.

شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی خواستار جلوگیری از انتقال آب کارون به مناطق مرکزی ایران و رفع مشکل کم آبی این رودخانه شدند.

برخی پایگاه های خبری در خوزستان تعداد شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی را چند هزار نفر برآورده کرده اند.

پایگاه خبری ” بروال” نوشت: تعدادی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر اهواز و شهرستان کارون، فرمانده نیروی انتظامی خوزستان، رئیس اصناف کشاوری و فعالان محیط زیست در این زنجیره انسانی حضور داشتند.

تجمع مذکور که ساعت ۵ بعد از ظهر پنجشنبه شروع شد در کمال آرامش پس از ۲ ساعت پایان یافت.

پیش از این معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان از تشکیل زنجیره انسانی در حمایت از کارون اعلام حمایت کرده بود.

یکی از شرکت کنندگان در این زنجیره انسانی که به همراه مجموعه ای از جوانان شهر ایذه در این برنامه شرکت کرده بود به خبرنگار “بروال” گفت: از همه مسئولین از جمله رئیس جمهور درخواست می کنیم از انتقال آب کارون به استانهای دیگر جلوگیری کنند چرا که با انتقال آب کارون، از خوزستان جز بیابانی باقی نمی ماند.

“فالح” کشاورزی که از شهر شیبان در این برنامه شرکت کرده اظهار داشت: سالهاست که اجازه برداشت آب از کارون را به ما نمی دهند، مسئولین سازمان آب و برق خوزستان این مسئله را به دلیل کم آبی بیش از حد رودخانه کارون می دانند. به همین دلیل کشاورزی منطقه کاملا از بین رفته و بسیاری از کشاورزان رو به کار در شهرها آورده اند و فقط در فصل زمستان گندم دیم کشت می کنند.

“فرید طهماسبی” ساکن منطقه کیانپارس اهواز هم به خبرنگار بروال گفت: تمامی فضای سبز فعلی اطراف کارون، روزگاری نه چندان دور جزئی از روخانه کارون بود و با برنامه ریزی دقیقی نسبت به پرکردن و ازبین بردن رودخانه اقدام کردند تا کم آبی آن ظاهر نگردد.

وی از کلیه مسئولین از جمله استاندار جدید خوزستان در خواست کرد با توجه به حمایت همه جانبه مردم از وی نسبت به پیگیری و دفاع از حقوق مردم خوزستان اقدام کنند. او تاکید کرد: هرجا که احساس نیاز به حضور مجدد مردم کرد ما با تمام جان حاضریم مجددا حمایت خود را از وی اعلام نماییم.

گروهی از خانواده ها که از شهر رامهرمز به زنجیره انسانی در اهواز پیوستند نیز بر حمایت همه خود از کارون تاکید کردند. یکی از این اهالی شهر رامهرمز حاضر در زنجیره انسانی نجات کارون گفت:بسیاری از زمینهای مرغوب استان خوزستان که روزگاری سر سبز بوده و از آنها محصولات گوناگون به دست می آمد اکنون خشک و خالی و تبدیل به بیابان شده اند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان که از هویزه در این زنجیره انسانی شرکت کرده بود با یادوآوری سخنان مقام معظم رهبری درباره طرح توسعه اقتصادی کشاورزی خوزستان گفت: در صورتی که این طرح اجرایی شود خوزستان علاوه بر نفت که کل کشور را تغذیه می کند ،می تواند تحول بزرگی در کشاورزی کشور ایجاد نماید.

همچنین گروهی از کشاورزان خوزستان با در دست داشتن پلاکارد در این زنجیره انسانی شرکت کرده و به بیان مشکلاتشان برای خبرنگاران پرداختند.


حوزه :
برچسب ها :
  1. بهرام نجیبی

    به وجود یکایک شما باید افتخار نمود٬درود بر شماها٬امیدوارم حرکت شما در همه جای ایران فراگیر شود و طبیعت زیبای کشورمان از دست یک مشت سود جو رهائی یابد.نمیدانم چرا اشگهایم بی اختیار سرا زیر میشوند٬خدایا این نیروی منسجم را به همه ملت ما انتقال بده تا بتوانیم کشورمان را از دست یک مشت به دیگران وابسته و اجنبی رها کنیم.

  2. محمد افریدونی

    عزیزان !خود مهور نباسید .مثل کوفیان آب را از تشنگان دریغ ندارید من راه حل سرهنگ غلامرضا مصور رحمانی را خواندم مستدل ومنطقی وکارشناسانه به نظر می آید .شاید هزینه اش هم از دست یابی به انرِی هسته ای(بمب اتم) کمتر باسد.از وزارت نیرو وسازمان آب بخواهید از سیستم آبرسانی قره قروم درروسیه بازدید نمایند و با تأسی از آن پروزه شاید مشکل کم آ بی در سطح مملکت حل گردد و همه مردم ایران به تقسیم عادلانه آب برسند.مصور رحمانی افسری از تبار دوستداران مکتب مصدق جاوید نام بودکه در حیاتش خدمات ارزنده ای ا نجام داد هاست که خلاصه ا ی از آن در کتاب کهنه سرباز به چاپرسیده .

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.