پنج شنبه ۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ساعت: ۱۲:۰۲کد مطلب : 103599 نسخه قابل چاپ

دعوت ابراهیم یزدی از ایرانیان خارج از کشور برای حمایت از حسن روحانی

ابراهیم یزدی، دبیر کل حزب نهضت آزادی ایران طی بیانیه ای از ایرانیان خارج کشور دعوت کرد در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، از حسن روحانی حمایت کنند.
متن این بیانیه که برای انتشار در اختیار «زیتون» قرار گرفت، به شرح زیر است:

بسمه تعالی
هم وطنان عزیز
پیرو بیانیه مورخ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ که طی آن دلائل نهضت آزادی ایران برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری و رأی به آقای دکتر حسن روحانی اعلام شد، اینک درر آستانه برگزاری انتخابات، ضمن تقدیر از رشد، بالندگی و احساس مسئولیت ملی ایرانیان و با توجه به شرایط خطیر کنونی که انتخابات عملا ًبه رفراندومی بین دو گفتمان تبدیل شده است، از هموطنان خارج از کشور درخواست می کنم به عنوان شهروندان ایرانی در این امر خطیر مشارکت کنند و به آقای دکتر حسن روحانی رأی دهند.
دکتر ابراهیم یزدی
دبیر کل نهضت آزادی ایران
۲۷ اردیبهشت ۹۶

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هم در پیامی در اینستاگرام خود از اهمیت و تاثیر رای ایرانیان خارج از کشور گفت و تاکید کرد که از آرای ایرانیان خارج از کشور صیانت خواهد شد. همچنین مصطفی تاجزاده، عضو حزب مشارک و زندانی سیاسی، در توییتی از ایرانیان خارج از کشور خواست تا همگام با هموطنان خود در ایران، در انتخابات شرکت و به حسن روحانی رای بدهند.


حوزه :
برچسب ها :

مخاطبان محترم، سایت ملی-مذهبی از دریافت نظرات سازنده شما برای بهبود کیفیت مطالب استقبال می کند. انتقادهای شما و راهکارهایتان می تواند تحریریه سایت را در افزایش کیفیت مطالب کمک کند.

این سایت از نظر هویتی ملی-مذهبی ، اما از نظر حقوقی مستقل است.